Tu je 7 spôsobov, ako sa vo vašej domácnosti zbaviť vlhkosti. Metóda číslo 6 je tak jednoduchá, že vás ohromí
Vlhkosť je nežiaduci nájomca v mnohých domácnostiach. V boji proti tomuto sa používajú rôzne chemikálie. Koniec koncov, vždy existuje problém s hubovým zápachom, ktorý pretrváva po dlhú dobu. Existuje niekoľko faktorov spôsobujúcich problémy s vlhkosťou. Často sa stáva, že materiály použité pri stavbe a dokončovaní bytov uprednostňujú jeho vývoj. Veľa tiež záleží na počasí a podnebí, rovnako ako na tom, či je byt správne vetraný. Každý, kto niekedy bol v miestnosti plnej vlhkosti, pozná tamojšiu atmosféru. Špina a zápach nie sú jedinými nevýhodami. Tieto podmienky podporujú vývoj všetkých druhov plesní a roztočov, ktoré majú nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Keď sa na stenách a rohoch vášho domu začnú objavovať vlhké miesta, je celkom pravdepodobné, že si obyvatelia postupom času začnú sťažovať na alergie a dýchacie ťažkosti. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako v domácnosti bojovať proti vlhkosti. Máme pre vás zoznam siedmich vecí , ktoré môžete vyskúšať, než sa dostanete k chémii.
1. Biely ocot
Ocot je jedným z najlepších liekov na zbavenie sa hrdze a vlhkosti vo vnútri vášho domu. Môžete ho použiť na čistenie stien, ale aj oblečenia. Ocot má silnú vôňu, takže vás možno prekvapí, keď zistíte, že je veľmi dobrý v boji proti zatuchnutej vône vo vašom šatníku.
recept:
½ šálky octu
1/4 šálky vody
1 fľaša s rozprašovačom
Zmiešajte ocot a vodu a nalejte ich do fľaše. Zatraste a nastriekajte na škvrny. Nechajte to do sucha. Tento postup opakujte niekoľkokrát týždenne. Ak to nefunguje, môžete skúsiť pridať do zmesi viac octu.
2. Otvorte okná
Vetranie miestnosti je veľmi jednoduchý spôsob, ako zabrániť hromadeniu plesní, roztočov a mnohých ďalších znečisťujúcich látok. Cirkulácia vzduchu v domácnosti vysušuje vlhkosť a bráni rastu plesní a baktérií.
3. Nezakrývajte vlhkosť
Často sa stáva, že ľudia vlhkosť zakryjú nábytkom. To je zlý nápad, pretože cirkulácia vzduchu je potom obtiažna. Ak je škvrna v tieni a okolité prostredie sa nezmení, bude to ideálne miesto pre plesne.
4. Nesušte bielizeň vnútri
Ak to urobíte, necháte vlhkosť z oblečenia usadiť sa na stenách a nábytku. Ak je to možné, položte ich preto na balkón alebo na záhradu.
5. Prášok do pečiva
Sóda má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Okrem toho absorbuje veľa vlhkosti z prostredia. Môžete skúsiť vtrieť jedlú sódu do miest, kde sa vlhkosť objavila. Nechajte to tam dve hodiny a potom to dôkladne vydrhnite. Môžete tiež skúsiť naliať sódu do misy a umiestniť ju do problémovej oblasti.
6. Morská soľ
Soľ je prírodná zložka, ktorá pomáha odstraňovať vlhkosť z vášho domova. Nasypte ju do malých plátených vriec a umiestnite ich tam, kde nastane problém. Soľ v sáčkoch vymieňajte raz za mesiac.
7. Borax
Tento liek má doma mnoho využití. Má fungicídny účinok, ale na rozdiel od bielidla je bezpečný pre životné prostredie. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku s dvoma litrami vody. Túto zmes naneste na škvrnu a nechajte ju 30 minút. Potom všetko zotrite handričkou.