Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prísavky na sklo, čiže nevyhnutný doplnok na sklárske práce

1. júna 2022 Rady a tipy od
Glass skyscraper against blue sky, view from bottom
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Glass skyscraper against blue sky, view from the bottom Foto: klient

Sklo je mimoriadne krehký materiál a jeho preprava si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Prísavky na okná umožňujú efektívny a šetrný prenos sklenených častí z miesta na miesto. Fungujú na princípe vákua, čo je spoj medzi rukoväťou a povrchom. Pri preprave a zasklení veľkých plôch sa zvyčajne používajú prísavky na sklo.

Prísavky na sklo – efektná pomoc pri preprave a montáži sklenených častí

Prísavky na sklo (https://sklo.sk/sk/109-prisavky) sú nevyhnutným doplnkom, ktorý zjednodušuje prácu v sklárniach a na stavbách, keď treba inštalovať veľké tabule. Najjednoduchšie sú z gumy a špeciálneho držiaka. Dá sa ich použiť na prenášanie skla, ale aj iných hladkých plochých častí napríklad z mramoru, kovu, dreva či plastov. Ak zmontované prvky vyžadujú stabilné a presné uloženie na určenom mieste, prísavky na sklo sú nevyhnutným nástrojom. Gumová prísavka pripevnená na hladkom povrchu nasáva vzduch pomocou malej páčky a nasáva vzduch. Vďaka tomu sú prísavky na sklo trvalo pripevnené k materiálu a môžu ho voľne zdvihnúť a preniesť na požadované miesto. Prísavky umožňujú prenášať sklenené dosky s hmotnosťou do 100 kg, na sklá s vyššou hmotnosťou sa používajú špeciálne prísavky ktoré tiež nájdete v našej ponuke.

Výber správnych prísaviek na okná

Pri výbere prísaviek na okná je potrebné sa zameriavať na kapacitu ich zdvihu a nezabudnúť na fakt, že zdvih prísavky použitej na sklo vo vertikálnej polohe je dvakrát menší ako pri horizontálnej polohe. Pozornosť je treba sústrediť hlavne na:

– spôsob vytvárania vákua, môže byť manuálny, pákový, alebo elektrický, využívaná je vtedy vákauová pumpa,

– nosnosť prísaviek by mal byť čo najväčší, maximálne do 100 kg,

– rukoväť by mala byť vyrobená z odolného plastu, kovu alebo hliníka,

– modely prísaviek, bývajú jednoduché, dvojité alebo trojité, veľkosť ich priemeru ovplyvňuje aj bezpečnosť práce.

Prísavky na sklo sú určené na prenášanie sklenených tabúľ rôznej hmotnosti, preto musíte vopred poznať hmotnosť materiálu, s ktorým majú pracovať. Mali by byť tiež jednoduché a intuitívne na používanie, ale návod na použitie je vždy dobrý nápad. Správne zvolené prísavky na sklo ovplyvňujú efektívnejší a rýchlejší výkon rôznych sklárskych prác.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.