Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Trikrát upchaté potrubie a trikrát inak: vaňa, umývadlo a kuchynský drez

28. marca 2024 Rady a tipy od
upchaté potrubie
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Trikrát upchaté potrubie a trikrát inak: vaňa, umývadlo a kuchynský drez Foto: Klient

Ak sa rozhodnete poskytovať krtkovanie Bratislava ako službu, postarané budete mať o kopec zaujímavých príhod. Prekvapí vás, čo všetko dokáže skončiť v odpadovom potrubí, ale aj ľudová vynaliezavosť, ako problémy s potrubím riešiť. Jedným dychom treba dodať, že v snahe ušetriť a vyriešiť si problémy s potrubím svojpomocne dochádza paradoxne k ďalšiemu zhoršeniu situácie. Pozreli sme sa na tri rôzne situácie, ktoré už žiadnemu profesionálovi obočie nenadvihnú. 

K upchanému potrubiu často stačí len trochu nedbanlivosti

Čo už je len zaujímavé na upchanom potrubí? Rozhodne viac, ako by sa mohlo na prvé počutie zdať, pretože vynaliezavosť ľudí nepozná hraníc. V mnohých domácnostiach navyše zrejme platí, že to čo skončí v odtoku, akoby razom prestalo existovať. Nie je to však tak a najčastejšie dochádza k upchatiu potrubia práve v dôsledku bežnej ľudskej nedbanlivosti a platí, že čo miestnosť, to iný problém. Takže zo skúseností, ktoré prinieslo aj krtkovanie Dunajská Streda sa zamerajme trojicu najčastejších. 

upchaté potrubie
upchaté potrubieFoto: Klient

Kuchynský drez

Ak by sme zostavovali rebríček, tak najčastejšie dokáže potrápiť upchatý kuchynský drez. Problémy sa začnú najskôr nenápadne prejavovať pomalším odtekaním, miernym prebublávaním alebo zápachom. Nasleduje zhoršenie situácie a teda neodtekanie, prípadne vyrážanie odpadovej vody priamo cez odtok drezu. A príčina? Najčastejšie sú to zvyšky jedla a olejov splachované do drezu, pričom celkovému stavu potrubia nepomáhajú ani kávové usadeniny či múka. Málokto si uvedomuje, že tukové nánosy v kanalizáciách väčších miest dosahujú neraz aj stovky kilogramov. 

Umývadlo v kúpeľni

Rozobrať a vyčistiť sifón pod umývadlom nie je nič zložité, napriek tomu ho pravidelne čistí iba málokto. Problémy potom na seba nenechajú dlho čakať a prejavujú sa najmä neodtekaním. Škodu dokážu napáchať aj zvyšky po holení, mydlové usadeniny či rôzne zvyšky po kozmetických prípravkoch. 

Sprchový kút alebo vaňa

Náš skromný rebríček TOP 3 uzatvára vaňa, resp. sprchový kút, pri ktorých sa problémy nevyskytujú až tak často. Hlavným dôvodom ale aj pri vaniach a sprchových kútoch zostávajú zvyšky mydla a kozmetiky. Stačí aby sa k nim pridali dlhé vlasy, neraz aj spolu s gumičkami či sponkami a problém je razom na svete. Celkovej situácii nepomôže ani sprchovanie domáceho miláčika, najmä ak ide o dlhosrstého psa. 

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.