Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viazacie reťaze: zafixujú a prenesú skutočne robustný náklad

29. júla 2022 Rady a tipy od
Viazacie reťaze
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Viazacie reťaze: zafixujú a prenesú skutočne robustný náklad Foto: www.gettyimages.com

Potrebujete preniesť bremeno alebo bezpečne pripevniť náklad počas transportu? Na trhu je k dispozícii množstvo rôznych viazacích prostriedkov – od polyesterových upínacích pásov až po oceľové laná.

Avšak v prípadoch, v ktorých sa bremeno vyznačuje naozaj obrovskou hmotnosťou alebo robustným tvarom, ich použitie neodporúčame. Vtedy siahnite po viazacej reťazi – je to najbezpečnejšie a najistejšie riešenie.

Pre koho sú určené viazacie reťaze

Je jedno, či ste veľká stavebná firma, odťahová služba, prepravná spoločnosť alebo súkromná osoba, ktorá potrebuje raz za čas previezť niečo veľké na korbe svojho auta. Spája vás to isté: potrebujete bezpečne prepraviť veľký náklad.

To znamená, v prvom rade ho pevne upevniť, aby ste nespôsobili žiadnu nehodu, neohrozili iných účastníkov dopravy, svojich zamestnancov, či v prípade súkromného použitia samého seba. A práve na to slúžia oceľové viazacie reťaze.

Reťaz – univerzálna pomôcka

Reťaz je všestranným nástrojom. Keďže je vyrobená z ocele, môžete sa spoľahnúť na jej pevnosť. Reťaze sú oproti lanám i textilným viazacím prostriedkom spoľahlivejšie, určite nehrozí riziko pretrhnutia alebo opotrebovania trením.

Veľkou výhodou reťazí je aj ich variabilita – jednoduchým spôsobom ich môžete skracovať, predlžovať, či na ne zavesiť rôzne iné potrebné viazacie komponenty. Tak si dokážete rýchlo a jednoducho vyskladať vami požadovaný konkrétny viazací prostriedok.

Výrobca a materiál reťaze – dôležitý faktor pri výbere

Na internete a v rôznych obchodoch nájdete veľké množstvo viazacích reťazí. Odporúčame vybrať si tam, kde vám vedia jasne zdokladovať pôvod materiálu a producenta samotnej reťaze. Na webe spoločnosti Gutmanlifting nájdete reťaze z najpoužívanejšej triedy, tzv. G80.

Vyznačujú sa jednoduchou manipuláciou, dlhou životnosťou a nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Môžete s nimi pracovať v teplotnom prostredí od -40 °C do +200 °C pri rôznych poveternostných podmienkach bez toho, aby sa to negatívne dotklo ich nosnosti. Ich veľkou výhodou je aj malý priestor na uskladnenie a možnosť skracovať ich po jednotlivých článkoch.

Poskytujú vysoký stupeň bezpečnosti a pevnú silu rôznych typov reťazových viazaní. Všetky viazacie reťaze spĺňajú normu STN EN 818-4 +A1. Môžete si byť istí, že reťaze pochádzajú z ich vlastnej produkcie a spĺňajú tie najvyššie nároky na použitý materiál.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.