Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 vecí, ktoré by nikdy nemali skončiť v odpadových rúrach. Toto by mal vedieť každý

reklama:
reklama:
20. septembra 2021 Správy od Diskusia()
vyhadzovanie potravín
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
vyhadzovanie potravín www.gettyimages.com

Ľudia neustále niečo vyhadzujú do kanalizácie a nemyslia na dôsledky. Viete, ktoré veci by tam nikdy nemali byť vyhodené? Odporúčame vám si tento zoznam prečítať a zapamätať si ho raz a navždy.

Ryža a cestoviny

Cestoviny a ryža absorbujú vodu v priebehu času, a tak sa stávajú oveľa väčšími než predtým. To im zaberie veľa času, aby sa rozpustili vo vode, čo môže ľahko vyústiť v upchatý odtok.

Vaječné škrupiny

Ľudia si myslia, že ak spláchnete rozlámané vaječné škrupiny, stratia sa, ale to nie je úplne pravda. Malé kúsky môžu navzájom uviaznuť, čo môže viesť k vytvoreniu jedného obrovského kusu v priebehu času, a teda viesť k upchatiu.

Múka

Predstavte si, že sa múka a voda zhromažďujú vnútri odtoku a vytvárajú zmes lepidla. Táto zmes môže prilákať ďalšie odpady a zanášať odpadové rúry.

Medicína

Niektorí ľudia si myslia, že lieky sa ľahko rozpúšťajú vo vode, a tak hádžu tabletky do svojho odtoku. V skutočnosti sa vo vode nerozpúšťajú, ba naopak vodu kontaminujú. Filtre na vodu môžu vyčistiť väčšinu mikroorganizmov, ale neexistuje žiadny filter, ktorý by odstránil znečistenie vody od liekov.

Vlasy

Vlasy sú jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa rúry v kúpeľni upchávajú. To platí najmä ak máte dlhé vlasy. Keď sa vlasy dostanú do odpadu, zablokujú sa vnútri a vytvoria zábranu, ktorá pôsobí ako sieť pre ďalší odpad. Takže keď si nabudúce budete čistiť kefou na vlasy, uistite sa, že ich vyhodíte do koša!

Samolepky z ovocia a pohárov

Dokonca aj keď sú samolepky veľmi malé, mali by ste ich odhodiť do odpadkového koša miesto do odtoku. Problém s týmito nálepkami je v tom, že na nich je lepidlo. A samotné samolepky sú vyrobené z materiálov, ktoré sa veľmi dlho rozkladajú.

Stavebný odpad

Bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza stavebný odpad, nikdy by ste ho nemali vypustiť do kanalizácie. To platí ako pre veľmi malé kusy, tak aj pre stavebný prach.

Kondómy

Môžu sa spočiatku zdať úplne nevinné, ale mali by ste mať na pamäti, že sú vyrobené z latexu, ktorý sa nikdy nerozpustí. Môžu sa tiež veľmi dobre pretiahnuť a uviaznuť vnútri potrubia. Okrem toho sa kondómy môžu naplniť vzduchom, vodou alebo iným odpadom, čo neskôr vedie k veľmi vážnemu upchatiu, ktorého je veľmi ťažké sa zbaviť.

Cigaretové ohorky

Problém je v tom, že cigaretový filter je syntetický, absorbuje vodu a expanduje. Najhoršie je, že sa nikdy nerozpustí. Cigaretové ohorky tiež obsahujú rôzne škodlivé chemikálie, ako je nikotín, ktoré môžu kontaminovať zásobovanie vodou.

Ženské produkty

Každý vie, že tieto veci sú navrhnuté tak, aby absorbovali vlhkosť, takže sa môžu dramaticky zväčšiť a viesť k veľmi vážnemu upchatiu.

Vyradili ste niekedy niektorú z týchto vecí do kanalizácie? Prekvapilo vás niečo na zozname?

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.