Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

107 ročná Holanďanka Cornelia Rasová: Najstarší človek, ktorý zvíťazil nad koronavírusom!

reklama:
reklama:
107 ročná Cornelia
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
107 ročná Cornelia metro.co.uk

Pandémia ochorenia COVID-19 si doteraz vo svete vyžiadala viac ako 1,15 mil. obetí. Ohrozenými skupinami, u ktorých koronavírus môže spôsobiť až smrť, sú najmä seniori a vážne chorí ľudia. O to povzbudzujúce je uzdravenie 107 ročnej Cornelie Rasové, ktorá sa nakazila v kostole. Ide pravdepodobne o najstaršiu osobu, ktorá vyhrala boj nad chorobou COVID-19.

107 ročná žena sa nakazila koronavírusom pri bohoslužbe

Holanďanka Cornelia Rasová ochorela novým koronavírusom ešte 17. marca. Teda jeden deň potom, čo oslávila svoje 107. narodeniny. Holandské noviny AD uviedli, že sa infikovala počas bohoslužby v kostole,   na ktorej sa zúčastnila spolu s ďalšími klientmi opatrovateľského domu, v ktorom žije. Tento domov pre seniorov sa nachádza na ostrove Goeree-Overflakkee na juhozápade Holandska.

Počas bohoslužby sa však nenakazila iba Cornelia Rasová, ale aj 40 ďalších klientov domova. Dvanásť ľudí z tejto skupiny bohužiaľ na koronavírus zomrelo. Pani Cornelia však zabojovala. V pondelok 6. apríla lekári nemocnice, v ktorej bola hospitalizovaná, vyhlásili, že nad infekciou zvíťazila.

Rodina nedúfala, že 107 ročná Cornelia prežije

„Nečakali sme, že to prežije,“ povedala novinárom Corneliina neter Maaike de Grootová. „Neužíva žiadne lieky, stále veľmi dobre chodí a každý večer pokľakne, aby sa pomodlila k Bohu. Je dobre, že v tom bude môcť pokračovať, „dodala táto žena.

Cornelia Rasová sa tak stala pravdepodobne najstarším zachráneným človekom, ktorý vyhral boj nad koronavírusom. V Holandsku doteraz toto šťastie nemalo zhruba 7 tisíc ľudí, ktorí chorobe COVID-19 podľahli.

Ďalší storočný ľudia, ktorí doteraz porazili nový koronavírus

  • 107 ročná turecká žena Havahan Karadeniz, ktorá bola hospitalizovaná v nemocnici v Istanbule. Tunajší lekári v pondelok 13. apríla oznámili, že sa úspešne vyliečila z koronavírusu. Spolu s Corneliou Rasovej z Holandska je tak Havahan Karadeniz z Turecka ďalším 107ročným človekom, ktorý nákazu chorôb COVID-19 prežil.
  • 104ročný Američan Bill Lapshies. Tento muž prežil druhú svetovú vojnu aj pandémiu španielskej chrípky v USA. Novo zvíťazil aj nad koronavírusom.
  • 103ročná babička Zhang Guangfen. Z choroby COVID-19 sa zotavila v čínskom Wu-chan.
  • 103ročná žena z Iránu, ktorej meno miestne úrady neposkytli. Uzdravila sa po hospitalizácii v nemocnici v meste Semnan.
  • 102ročná talianska babička Italica Grondona. Bola hospitalizovaná v janovskej nemocnici San Martino, kde strávila zhruba 20 dní. Potom, čo sa vyliečila, dostala prezývku Highlander, teda Nesmrteľná.
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.