Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 praktické tipy pre Vašu modernú domácnosť.

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
moderná domácnosť www.gettyimages.com

Ak Vás tento rok čaká rekonštrukcia Vašej nehnuteľnosti alebo dokonca stavba domu, určite sa snažíte vymyslieť všetko do posledného detailu. Niekedy človek pod ťarchou všetkých úloh úplne zabudne na úplné maličkosti, ktoré ho ale nakoniec môžu celkom mrzieť. Dali sme preto pre Vás dohromady 3 tipy, ktoré by sa Vám pri plánovaní mohli hodiť.

1. Vymyslite dostupné, ale skryté miesto na upratovacie potreby

Zmeták, vysávač, mop, vedierko a ďalšie a ďalšie veci, ktoré potrebujete  pri upratovaní, bývajú často rozosiate po celej domácnosti. Preto na umiestnenie týchto vecí myslite už v samotnom pláne rekonštrukcie či stavby. Vytvorte na ne špeciálne miesto v skrini v blízkosti kuchyne, kde sa vytvára najviac nečistôt. Pokojne môžete nechať do daného miesta zaviesť elektrinu, aby ste tam mohli rovno nabíjať vysávač, alebo tam zapojiť jeho šnúru a rovno vysávať. Dajte upratovacím potrebám pevné miesto. Pokiaľ máte dvojposchodový dom, je niekedy lepšie mať kompletné upratovacie vybavenie hneď dvakrát. Jednoduchšie a rýchlejšie sa Vám budú upratovať prípadné nehody a tiež nebudete musieť vláčiť ťažký vysávač alebo vedierko s vodou po schodoch. Pokiaľ máte vždy všetko hneď šikovne po ruke, Vaša domácnosť sa vám bude lepšie udržiavať, čo je napríklad pre rodiny s deťmi dosť dôležité.

2. Nezabudnite si vybrať vhodný digestor

Kuchyňu si neplánujeme každý deň, a tak nám často chýbajú informácie o najnovších trendoch. V kuchyni je to predovšetkým si vybrať vhodný digestor , pri ktorom ľudia často tápu a rozhodnutie nechávajú na poslednú chvíľu. Pokiaľ ale budete dobre vyberať dostatočne dopredu, zoženiete efektívny digestor, respektíve recirkuláciu, vhodnou presne pre Váš priestor.
Ak si všetko naplánujete pekne dopredu, digestor padne do interiéru ako uliaty.
Moderný digestor môže byť vstavaný   priamo vo varnej alebo pracovnej doske. Toto všetko si však treba rozmyslieť ešte pri plánovaní rekonštrukcie či stavby, pretože na niektoré vstavané typy digestorov, ktoré odvádzajú paru von z nehnuteľnosti je potrebné urobiť stavebné úpravy. Najlepšie je vybrať presný typ digestora či varnú dosku s odsávačom  ešte pri tvorbe plánu. Všetko bude potom sedieť presne na mieru.

3. Stavte na internetové  veci

Vedeli ste, že niektoré moderné digestori sa dajú ovládať diaľkovo alebo dokonca cez aplikáciu vo Vašom telefóne? A nie sú jediné. Internetových  vecí je čím ďalej viac v kurze a okrem toho, že nám šetria prácu, uľahčuje starosť o domácnosť a šetrí energie, a teda aj naše financie. Ak si teda kupujete nejaké nové spotrebiče či technológie, vždy sa informujte, či sú šetrné a aké ďalšie výhody Vám prináša. Existujú napríklad už aj rýchlovarné kanvice, na ktorých si prostredníctvom aplikácie nastavíte teplotu, na akú potrebujete ohriať vodu. Opäť šetríte energie a nemusíte zbytočne čakať až voda vychladne na požadovanú teplotu. Inteligentné chladničky Vám zas pomôžu s manažmentom Vašich potravinových zásob, ale tiež sa postarajú o zábavu či komunikáciu s členmi Vašej domácnosti.
Ovládanie prostredníctvom chytrých aplikácií vo Vašom mobile Vám ušetrí čas aj financie pri starosti o Vašu domácnosť.
Na chytré ovládanie myslite predovšetkým pri vykurovaní. Vďaka šikovnému ovládaniu môžete ušetriť veľa peňazí. Môžete ho tak kontrolovať  aj z dovolenky a zapnúť ho tesne predtým, než sa vrátite, aby ste prišli do príjemne vyhriateho domova.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.