Neudržiavaná práčka zle perie, ale aj ohrozuje naše zdravie.
Tento problém sa týka v podstate väčšiny domácností, a to vzhľadom na to, že práčku ako domáci spotrebič, užíva takmer každý. Vedeli ste však, že ak sa o Vašu práčku nebudete dostatočne starať, môžu vzniknúť komplikácie nielen s vypranou bielizňou, ale zároveň s Vaším zdravím?
Práčku by sme mali raz za čas riadne vyčistiť. Touto očistou predchádzame nielen nežiaducemu zápachu u čistej bielizne, ale tiež predovšetkým kvôli vysokej teplote a vlhkosti vzniku:
- plesní
- baktérií
- vírusov
Je vhodné doplniť, že vyššie uvedení nežiaduci návštevníci Vašej práčky stoja za vznikom rôznych respiračných a vírusových ochorení alebo kožných infekcií, a to najmä u detí či u ľudí so zníženou imunitou.
Kde sa teda dané bacily vyskytujú?
Plesne, baktérie a vírusy sa v podstate usadzujú za gumovou časťou, ktorá je obohnaná okolo bubna práčky. Ak práčku pravidelne nečistíte dlhšiu dobu, možno pri šikovnom pretočení gumového tesnenia, prítomnosť týchto bacilov zistiť pohľadom oka.
Tieto bacily neradno dobré podceňovať. Môžu totiž stáť za vznikom alergií, ktoré sa potom zdĺhavo liečia . Následne si predstavme najviac možnú efektívnu metódu, slúžiacu na odstránenie týchto nežiaducich organizmov.
Riešenie rýchle a lacné predovšetkým.
Nemusíte vyložene míňať veľké množstvo peňazí za propagované čistiace prostriedky. Stačí popremýšľať, či máte doma citrónovú šťavu (môže byť aj limetová) a ocot. Obe tieto zložky majú výrazné funkčné vlastnosti, a to vďaka prítomnosti kyseliny citrónovej a kyseliny octovej.
Tieto dve zložky riadne premiešajte v rozprašovacej fľaši, pričom dbajte na podiel jedna ku jednej. Následne túto emulziu nechajte cca 30 minút odstáť a následne ju naneste na znečistenú tesniacu gumu pozdĺž bubna práčky. Akonáhle zmes nanesiete, nechajte ju cca 10 minút pôsobiť a potom umyte čistou vodou. Pre dokonalú čistotu Vašej práčky tento proces raz za čas zopakujte.