Ako na sušenie bielizne v zime? Tieto metódy sa vám budú hodiť
Sušenie bielizne je hračkou pre tých, ktorí majú sušičku. Potom je vám úplne jedno, či je jar, leto, jeseň alebo zima. Ak sušičku nemáte, potom je vám jasné, že bielizeň sa najlepšie suší v lete. Keď ju vystavíte slnečným lúčom a ľahkému vetríku, bielizeň je usušená ihneď. Sušenie v lete skrátka nie je žiadny problém. Avšak sušenie v zime môže byť problém, najmä keď nemáte dostatok vnútorného priestoru pre jeho sušenie. Našťastie existujú metódy, na ktoré skúsené gazdinky prisahajú!
Obracanie tkaniny
Táto metóda sa môže zdať pre mnohých ľudí pracna, však ukázala sa ako veľmi účinná. Vďaka nej sa vaša bielizeň vysuší najrýchlejšie. Ak teda máte v pláne prať veľa alebo máte veľa mokrej bielizne (zmokli ste alebo ste sa s deťmi hrali v snehu), môžete ju tiež vyskúšať. Čas sušenia sa tak dá minimalizovať. Bielizeň zaveste tak, ako ste zvyknutý. Môžete ich dať bližšie ku kúreniu, to sušenie urýchľuje. Potom po chvíli bielizeň otočte zvnútra von, teda pretočte vnútrom von. A po chvíli opäť vonkajškom dovnútra. Toto opakujte až do úplného vysušenia tkaniny.
Pozor na radiátory
Veľa ľudí nedá dopustiť na sušenie mokrej bielizne na horúcom radiátore. Je to síce rýchla metóda sušenia bielizne, však nie je tak úplne dobrá pre naše zdravie. Dokáže totiž okamžite zvýšiť vlhkosť vzduchu, a to môže byť veľmi nebezpečné pre dýchací systém ľudí. Vysoká vlhkosť vzduchu totiž znamená vznik plesní, a vdychovať ich spory je rozhodne škodlivé.
Sušenie mrazom
Ak vonku mrzne, môžete mokré prádlo zavesiť na šnúru a nechať ho zmrznúť. Ľad, ktorý takto v oblečení vznikne, sa začne pretvárať priamo do plynného skupenstva, čo znamená, že bielizeň je možné sušiť na sušiaku vonku tiež v zime. Pozor ale: musí naozaj mrznúť. Teploty okolo nuly alebo dokonca nad nulou bohužiaľ nie sú účinné. Z bielizne sa tak stane krásne suché prádlo, ako by ste ho sušili doma.