Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa zbaviť zápachu v kúpeľni? Vyskúšajte jednoduchý trik

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kúpelňa www.gettyimages.com

Určite to dobre poznáte. Obzvlášť v kúpeľni môže začať zapáchať odpad , stačí len malá nepozornosť, keď  sa nečistoty dostanú do odpadu. Nepríjemný zápach je potom dosť trápny zvlášť vo chvíli, keď k vám príde návšteva. Zbavte sa zápachu v kúpeľni  s  týmto skvelým a jednoduchým trikom.

Kúpeľňa je miestnosť s najväčším počtom baktérií

Štúdie ukazujú, že najviac baktérií, možných vírusov alebo mikróbov nájdete práve v kúpeľni. Hoci si niekto môže myslieť, že sa ich najviac nachádza v predsieni vplyvom prinesenia baktérií na topánkach alebo v kuchyni kvôli zakúpeným potravinám, skutočne sa najlepšie darí baktériám v kúpeľni. Hlavnou príčinou je vlhké prostredie, ktoré mikróbom a baktériám svedčí.

Vďaka množeniu baktérií a mikróbov tiež môže vzniknúť nepríjemný zápach z odpadu alebo celkovo vo vani či sprchovom kúte. Zbaviť sa ho môže byť veľmi ťažké, zvlášť potom v dlhodobom meradle. Venujte pozornosť dôkladnému a hlavne pravidelnému upratovaniu.

Niektoré časti kúpeľne treba upratovať aj dvakrát týždenne

Obzvlášť v kúpeľni je nutné dodržiavať pravidelné a dôkladné upratovanie aspoň dvakrát týždenne. Pre tie gazdinky, ktoré upratovanie kúpeľne nemajú  radi, máme skvelú správu. Kúpeľne sú väčšinou veľmi malé miestnosti, a tak vám pravidelné upratovanie nezaberie viac ako 15 minút.

Pri upratovaní záchodu, dlaždíc i povrchu vane či umývadla používajte ocot. Ten je síce veľmi jednoduchým domácim prostriedok na čistenie, je ale tiež veľmi účinný a pomáha v boji proti baktériám.

Vymeňte hygienické zariadenia

Kedy ste naposledy menili záchodovú kefu? Na tomto hygienickom zariadení sa môže držať naozaj mnoho baktérií aj mikróbov, ktoré môžu byť hlavným pôvodcom nepríjemného zápachu v celej kúpeľni. Vymeňte ju po čase. Venujte pozornosť tiež závesnému  osviežovaču  WC, to je nutné vymeniť hneď potom, čo v osviežovači dôjde náplň.

Nezabudnite ani na ostatné kúpeľňové textílie, kefky na zuby alebo podložky pod mydlá. Všetky tieto predmety môžu byť pôvodcom zápachu a hlavne zdroj, kde sa baktérie množia a presúvajú na ďalšie miesta. Vymeňte čas od času kúpeľňové predložky, handry a nezabudnite na časté pranie uterákov.

Pokiaľ chcete vyčistiť a osviežiť vzduch v kúpeľni, máme pre vás skvelý trik. Vložte do nádoby jedlú sódu spolu s voňavým éterickým olejom, zakryte jemnou látkou a nechajte ležať vo vani. Skvele osvieži celkovú vôňu kúpeľne i vane. Pre vyčistenie odpadu použite jedlú sódu spolu s trochou horúcej vody, nechajte v odpade pôsobiť a potom prelejte odpad horúcou vodou.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.