Aromaterapiu využívali už starí Egypťania a vedeli prečo. Vyskúšajte ju aj vy!
Aromaterapia slúži na rovnováhu a harmóniu organizmu. Terapiu vôní môžete využiť vo forme kúpeľov, masáží alebo inhalácií.
Jesenné počasie ide ruka v ruke s prechladnutím a chrípkou. Všade okolo nás nenápadne koluje pestrá zmes vírusov a baktérií, ktoré majú za následok vznik najrôznejších chorôb. Esenciálne oleje sú známe pre svoju silu pri ničení spomínaných vírusov, baktérií, ale aj plesní a iných choroboplodných zárodkov, zároveň majú veľký podiel na posilnení imunity. Vdýchnutie esencií síce nevylieči chorobu ako takú, ale je veľkým pomocníkom pri úľave od nepríjemných symptómov. Predtým, než navštívite lekára kvôli antibiotikám, vyskúšajte silu esenciálnych olejov, a to ideálne hneď pri prvých príznakoch.
Vyskúšajte napríklad tieto !
Vôňa pre lepšiu náladu
Najlepšou bylinkou pre lepšiu náladu je medovka. Pár kvapiek éterického oleja stačí len dať do aromalampy alebo do horúceho kúpeľa pridajte pár čerstvých lístkov byliny. Mätový kúpeľ navodzuje okamžitý pocit radosti, levanduľa upokojuje nervy.
Na odstránenie bolestí
Na bolesti nôh určite siahnite po šalvii, ktorá má aj dezinfekčné účinky, bazalka mierni bolesti svalov a svalovú ochabnutosť, praslička roľná pomáha pri výronoch a zlomeninách. Na drobné poranenia použite harmanček či nechtík.
Nádcha a prechladnutie
Na jeseň si pravidelne robte inhalácie z tymiánu, majoránu, púpavy, divozelu a rozmarínu. Využite aj borovicové ihličie a kúpte si aromatický nádchovník.
Na zníženie tlaku
Aj vysoký tlak sa dá zlepšiť pomocou vôní. Vyskúšajte gáfrovník alebo kanangu vonnú. Osvedčenou klasikou je aj ruža, tá priaznivo pôsobí na krvný obeh. Bergamot upravuje srdcovú frekvenciu. Na posilnenie činnosti srdca je zase skvelý jazmín.