Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Atramentová alebo laserová tlačiareň? Ktorá je lepšia?

reklama:
reklama:
Tlačiareň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.gettyimages.com www.gettyimages.com

V 21. storočí je už samozrejmosťou, že nám spoločnosť robia rôzne prístroje- mobily, počítače, tablety, ale aj iná technika, ktorú nevyhnutne potrebujeme ku každodennej práci.

Patria sem aj tlačiarne, bez ktorých sa nedá fungovať a majú svoje miesto nielen v kancelárii, ale aj v našej domácnosti.

Tlačiareň
www.gettyimages.com

Atramentová tlačiareň

Prednosťou atramentovej tlačiarne je dobrá kvalita tlače a relatívne nízka cena. Kvalitu tlače ovplyvňuje aj kvalita použitého papiera. Atramentová tlačiareň nájde využitie v prípade tlače textových a grafických dokumentov, ako aj fotografií. Jednou z najväčších výhod atramentových tlačiarní je nízka cena, tieto typy tlačiarní sa dajú kúpiť už od 30 eur za kus. Na rozdiel od laserovej tlačiarne nepotrebuje atramentová čas na „zahriatie“ a je hneď pripravená tlačiť. Samozrejme, má táto tlačiareň aj svoje mínusy, ktorými sú nízka rýchlosť tlače a vyššie náklady na cartridge.

Ak ste majiteľom atramentovej tlačiarne alebo sa rozhodnete pre jej kúpu, budete potrebovať z času na čas atrament do tlačiarne, ktorý v dnešnej dobe ľahko a pomerne rýchlo zoženiete aj v e-shopoch.

Laserová tlačiareň- záruka rýchlej tlače

Laserové tlačiarne tiež majú svoje prednosti i „chybičky krásy“, ktoré môžu niekomu prekážať pri kúpe laserovej tlačiarne. Hlavnými výhodami tohto typu tlačiarne sú rýchlosť, presnosť a hospodárnosť. Nevýhodou je vyššia kúpna cena v porovnaní s atramentovou tlačiarňou, ide však o jednorazovú investíciu. Čo je tiež „slabinou“ laserovej tlačiarne, je nižšia kvalita tlače v prípade fotografií.

Ak ostanete naďalej verní atramentovej tlačiarni, napríklad preto, lebo potrebujete tlačiť kvalitné fotografie, tak budete dokupovať náhradné náplne podľa potreby. Pre majiteľov tlačiarní značky HP sú k dispozícii rôzne náplne- čierne i farebné, typ závisí od modelu tlačiarne. Ak vlastníte napríklad tlačiareň HP Deskjet 3630, budete potrebovať náplň hp 652 čiernu alebo farebnú.

Ak poznáme všetky pre a proti, je na vašom rozhodnutí, ktorý typ tlačiarne si vyberiete. Záleží od toho, na aký účel budete tlačiareň najčastejšie využívať a podľa toho si nastavíte svoje kritériá pri kúpe tlačiarne.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.