Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čerešnička na torte: Voľba farby pre vašu fasádu. Pozrime sa na sivé, biele či zelené fasády domov.

reklama:
reklama:
Voľba farby pre vašu fasádu
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Čerešnička na torte: Voľba farby pre vašu fasádu. Pozrime sa na sivé, biele či zelené fasády domov. Foto: Valmax s.r.o.

Fasáda domu je to prvé, čo človeku udrie do očí, keď prichádza po práci domov, keď prichádza na návštevu či len prechádza okolo. Farba tejto plochy teda zohráva dôležitú úlohu a dopĺňa celý exteriér vášho domu, a preto nie je vždy najľahšie vybrať si tú správnu. Niektoré farby predstavujú osvedčené klasiky, ktorými nič nepokazíte (napríklad sivá fasáda domu či biela fasáda domu), iné môžu niekomu prísť „cez čiaru“. Určite však myslite na fakt, že predsa len je to vaša fasáda a vaše rozhodnutie, no nezabúdajte ani na praktickosť jej údržby.

Sivé fasády domov predstavujú minimalizmus a eleganciu

Sivá fasáda domu sa stáva stále populárnejšou vo svete moderného dizajnu. Táto neutrálna farba prináša do exteriéru domu dávku elegancie a minimalizmu. Sivá fasáda domu môže vytvárať kontrasty s inými prvkami exteriéru, ako sú okná alebo strecha, a poskytuje tak neutrálne pozadie pre záhradu či prírodné prvky okolo domu. A keďže sivá môže mať rôzne odtiene, od svetlošedej až po antracitovú, prispôsobenie vzhľadu domu podľa preferencií majiteľa je naozaj jednoduché a určite ňou určite nemáte čo pokaziť.

Biela fasáda domu: Klasika, ktorá nesie riziko

Biela fasáda domu je klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Je spojená s čistotou, svetlosťou a priestrannosťou. Táto farba je obzvlášť vhodná pre domy v slnečných oblastiach, kde odráža slnečné žiarenie a udržuje vnútornú teplotu domu príjemnou. Poskytuje takisto veľkú flexibilitu v dizajne exteriéru. Jedinou nevýhodou pri nej je náchylnosť na rýchlejšie viditeľné znečistenie, no nie je to nič, s čím by si profesionálne čistenie fasád neporadilo.

Voľba farby pre vašu fasádu
Čerešnička na torte: Voľba farby pre vašu fasádu. Pozrime sa na sivé, biele či zelené fasády domov.Foto: Valmax s.r.o.

 

Voľba farby pre vašu fasádu
Čerešnička na torte: Voľba farby pre vašu fasádu. Pozrime sa na sivé, biele či zelené fasády domov.Foto: Valmax s.r.o.

 

Zelené fasády domov: Pocit prírody na dlani

Zelená fasáda na dome nemusí sadnúť každému, je ale ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú svoj dom trochu oživiť a spojiť s prírodou. Táto farba môže mať rôzne odtiene, od svetlejších až po tmavšie. Pozor však aj na to, že predsa len zelené fasády domov sú oproti sivým či bielym extravagantnejšie, preto dbajte na výber správneho odtieňa.

Farba fasády je určite dôležitým prvkom vašej nehnuteľnosti. Sivé fasády domov prinášajú eleganciu, biela fasáda domu symbolizuje čistotu a priestrannosť, zatiaľ čo zelená fasáda na dome vytvára harmóniu s prírodou. Nech už je vaša voľba akákoľvek, dôležité je zohľadniť nielen osobné preferencie, ale aj okolité prostredie a atmosféru, ktorú chcete dosiahnuť.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.