Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete si uľahčiť život? Pomôže Vám obyčajný alobal.

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
alobal www.gettyimages.com

Táto ľahko dostupná pomôcka používaná najčastejšie v kuchyni Vám ušetrí veľa času, práce a trpezlivosti. S jej pomocou môžete napríklad predísť opotrebeniu niektorých svojich vecí. Tým to ale nekončí. Táto hliníková fólia má celý rad ďalších praktických využití.

Vyskúšajte tieto praktické triky

Sú Vaše nožnice tupé? Žiadny problém. Nie je nutné ich brúsiť ostriacim nástrojom. Pre ich naostrenie jednoducho nastrihajte alobal na malé kúsky. Potrebujete rýchlo vyžehliť oblečenie? Medzi jednotlivé vrstvy vložte kus alobalu. Ten prispeje k vyžehleniu oboch vrstiev naraz.
Slabý signál wifi? Nezúfajte. K jeho zosilneniu Vám pomôže alobalová  clona. Tou si pokryte stenu v mieste, kde chcete, aby pripojenie bolo silnejšie.
Trápi Vás statická elektrina? Aj tu pomôže kúsok tejto kovovej fólie. Urobte z nej guľu a prejdite  po danom kúsku oblečenia.

Alobal ako ochrana proti zlodejom áut

Stále väčšie množstvo novo vyrábaných áut má medzi svojimi  funkciami i systém, ktorý umožní vozidlo otvoriť bez fyzického odomykania či stlačenia tlačidla. Nový model auta sa s kľúčom prepojí prostredníctvom svojich chytrých senzorov, sám otvorí dvere a následne naštartuje. Táto funkcia bezdrôtového otvárania aj štartovania je pohodlná nielen pre majiteľov vozidla, ale aj pre potenciálnych zlodejov. Tí objavili spôsob, ako sa do tohto systému nabúrať. K tomu si navyše vystačia s bežne dostupnými prístrojmi.

Automatické systémy šikovných  vozov sa zapínajú, ak sú kľúče v blízkosti dvoch a menej metrov. K nabúraniu sa do tejto funkcie využívajú zlodeji zosilňovače a predlžovače  signálu. Uveďme si krátky príklad. Vaše auto stojí zaparkované pred domom. Kľúče k nemu ležia voľne na stole v kuchyni. Vzdialenosť medzi nimi je teda väčšia ako 2 metre. Na scénu prichádza zlodej vybavený zosilňovačom signálu. S jeho pomocou signál medzi kľúčami  a vozidlom zosilnie natoľko, že sa automatický systém zapína. Otvoria sa najprv dvere, do nich tento človek s nekalými úmyslami nasadne. Následne auto samo naštartuje a zlodej v ňom odchádza preč.

Nepríjemná predstava. Ako tomuto   uskutočneniu zabrániť? Aj tu pomôže alobal. Kľúče  do neho jednoducho zabaľte. Hliník signál spoľahlivo vyruší. Ďalším riešením je aj nákup špeciálneho kovového púzdra, ktoré signál tiež preruší. Ak Vám ani to neprinesie pokojné spanie, môžete si u predajcu svojho vozidla nechať túto automatickú funkciu úplne zablokovať.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.