Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Geniálny triky ako vyčistiť Vašu práčku! Vždy žiarivo čistá!

reklama:
reklama:
With cloth
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
čistenie práčky www.gettyimages.com

Tiež si ešte spomínate na dobu, kedy automatické práčky boli hudbou budúcnosti? S nákupom plne automatickej práčky Vaše srdce určite poskočilo. Práce s bielizňou výrazne ubudlo a pranie už nebolo nočnou morou o ťažkej drine.

Dvere

Po vypraní zostáva mokrá nielen bielizeň, ale aj dvere práčky. Vždy ich utrite suchou handrou a nechajte vždy práčku otvorenú. Dvere nezatvárajte a nechajte práčku vetrať.

Tesniaca guma

V tesniacej gume sa veľmi radi hromadia všetky baktérie, plesne a viditeľné nečistoty. Gumu je teda dobré, najlepšie po každom praní, vyčistiť. Gumu vyčistíte najlepšie pomocou akéhokoľvek rozpúšťadla alebo jedlej sódy. Nepoužívajte prípravky na báze chlóru, tie by mohli gumu nenávratne poškodiť. Dodržujte správny postup čistenia. Naneste na hubku vhodný prostriedok a povytiahnite tesnenia smerom von. Potom poriadne vytrite kovový rám.

Čistenie bubna

Raz za mesiac vyčistite aj bubon práčky. Špongiu namočte do roztoku sódy, zmiešanou  s kyselinou citrónovou. Bubon touto zmesou vytrite. Väčšina pracích prostriedkov sa skladá z horečnatých a vápenatých solí, na ktoré najlepšie účinkujú organické, prípadne anorganické kyseliny. Pomôžte si kyselinou citrónovou alebo opäť obyčajným octom. Najjednoduchší spôsob je kyselina citrónová. Do dávkovača nasypte toľko kyseliny, koľko dávate prášku do bežného prania. Potom práčku na prázdno spustite na najvyšší  program.

Čistenie zásobníka

Vytiahnite dávkovač podľa pokynov výrobcu. Dávkovač potom dôkladne utrite. K bezchybnému vyčisteniu použite zmes octu a jedlej sódy. Perfektne  odstraňuje najmä hrdzu. Namočte dávkovač do tejto zmesi po dobu 30 minút. Uvidíte, že sa bude blyšťať.

Čistenie filtra

Nie je na tom vôbec nič zložité. Prístup k filtru sa väčšinou nachádza v spodnej časti práčky. Pod práčku pre istotu radšej položte starý uterák. Potom odskrutkujte viečko v  smere hodinových ručičiek. Potom vytiahnite všetky nahromadené nečistoty. To sú väčšinou vlasy, špáradlá, mince, kusy látky a nite. Otvor vytrite a vráťte viečko na svoje miesto.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.