Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Majte sa na pozore. Nové výskumy ukázali, že aj v morskej soli sa môžu nachádzať škodlivé plasty

reklama:
reklama:
27. septembra 2021 Správy od Diskusia()
morská soľ
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
morská soľ www.gettyimages.com

Len nedávno sme zaznamenali správy o tom, že sa v ryži môže nachádzať plast. Dnes prišla na rad aj morská soľ. Morská soľ je zdravá, získava sa odparovaním morskej vody a má v sebe veľké množstvo minerálov, ktoré sú pre naše telo prospešné.

Je však potrebné pozrieť sa na problém reálnymi očami. Oceány sú plné plastov a nečistôt a tiež látok, ktoré sú vypúšťané priamo do vôd. V oceánoch sa odhadom nachádza 8 až 20 miliónov ton plastového odpadu! A to je len plastový problém. Až 80% znečistenia pochádza z pozemských vôd, ktoré sa vlievajú do oceánov. Aj preto sa objavili obavy z toho, že morská soľ pri procese kryštalizácie môže obsahovať časti plastov alebo iných znečisťujúcich látok.

Výskumná skupina vedcov z Malajzie zverejnila článok, v ktorom zverejnila, že v niektorých šaržiach morskej soli sa mikro-častice plastového odpadu skutočne nachádzali. Táto soľ sa predáva po celom svete.

Plast sa v atmosfére rozkladá dlhšie ako 500 rokov! Vedci analyzovali 17 značiek, ktoré vyrábajú a produkujú morskú soľ, ktoré pochádzali z 8 rôznych krajín. Plast bol zistený vo všetkých okrem jednej vzorky. To je alarmujúce číslo. Najčastejšími zložkami, ktoré boli nájdené sú polypropylén a polyetylén.

Takýto obsah látok neznamená síce významné zdravotné riziko pre ľudí, ale následky môže mať a hlavne je to varovanie, aby sme boli ostražití. Rovnaký osud môžu mať aj iné potraviny a to hlavne morské riasy a ryby.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.