Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte neporiadok v kúpeľni? Zbavte sa ho raz a navždy

reklama:
reklama:
neporiadok na umývadle v kúpeľni
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Máte neporiadok v kúpeľni? Zbavte sa ho raz a navždy Foto: www.freepik.com

Máte pocit, že vaša kúpeľňa nikdy nie je dostatočne uprataná napriek pravidelnej starostlivosti? Problém môže spočívať v zaužívaných návykoch, ktoré len podporujú chaos. Odhalíme vám tipy, ako sa týchto zlozvykov zbaviť a získate tak kúpeľňu, v ktorej bude poriadok a harmónia bez zbytočnej námahy.

Čistá a uprataná kúpeľňa je snom každého z nás. Avšak často sa stáva, že napriek pravidelnému upratovaniu v nej panuje neporiadok. Môže za to niekoľko zlozvykov, ktorých sa držíme. Našťastie, stačí identifikovať príčiny chaosu a vykročiť k trvalo upratanému priestoru.

Lekárnička nie je pre kúpeľňu

Lekárnička plná nepoužívaných produktov je častým zdrojom neporiadku. Vysoké teploty a vlhkosť kúpeľne neprospievajú uchovávaniu liekov a zdravotníckych potrieb. Presuňte lekárničku do chladnejšieho a suchšieho prostredia, čím predídete nielen neporiadku, ale aj znehodnoteniu produktov.

lekárnička
Máte neporiadok v kúpeľni? Zbavte sa ho raz a navždyFoto: www.freepik.com

Obmedzte zásoby kozmetiky

Skladovanie veľkých zásob kozmetiky vedie k zbytočnému chaosu. Používanie jednej nádoby pre rovnaký typ produktu ušetrí miesto a uľahčí organizáciu. Vhodné je tiež prehodnotiť skutočnú potrebu mať doma veľké množstvo zásob a zamerať sa skôr na kvalitu než kvantitu.

Použite vzorky a dávajte pozor na expiráciu

Vzorky kozmetiky a hygienické potreby môžu byť lákavé, ale ich hromadenie vedie k neporiadku. Zamerajte sa na ich spotrebu a vyhnite sa zbytočnému skladovaniu. Výrobky, ktoré sú už po dátume expirácie, môžu byť nebezpečné a mali by ste sa ich zbaviť.

kozmetika
Máte neporiadok v kúpeľni? Zbavte sa ho raz a navždyFoto: www.freepik.com

Nevhodné darčeky a dekorácie

Mnohé nevhodné darčeky alebo dekorácie sa často končia v kúpeľni, kde len zaberajú miesto. Nebojte sa takýchto predmetov zbaviť, darovať alebo vymeniť za niečo užitočnejšie. Tento krok nielenže uvoľní priestor, ale aj zjednoduší upratovanie.

Vyčistite skryté miesta

Každá kúpeľňa má svoje „čierne diery“, kde sa hromadí neporiadok. Či už je to priestor pod umývadlom alebo za práčkou, pravidelné kontroly a vyčistenie týchto miest pomôže udržať kúpeľňu v čistote a poriadku. Investícia do vhodných úložných riešení uľahčí organizáciu a udržateľný poriadok.

kúpeľňa
Máte neporiadok v kúpeľni? Zbavte sa ho raz a navždyFoto: www.freepik.com
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.