Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Myslíte si, že váš dom je pripravený na zimu? Tieto chyby môžu stáť majetok

reklama:
reklama:
zima
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Myslíte si, že váš dom je pripravený na zimu? Tieto chyby môžu stáť majetok Foto: www.freepik.com

Chystáte sa na zimnú dovolenku a chcete mať istotu, že váš domov zostane v bezpečí? Zistite, ako efektívne pripraviť váš domov na vašu dočasnú neprítomnosť. Od zabezpečenia proti zlodejom a mrazu, cez úspory energie, až po starostlivosť o domácnosť.

Zima so sebou prináša nielen radosti na svahoch, ale aj potrebu ochrany vášho domova pred potenciálnymi rizikami, ako sú zlodeji alebo poškodenie mrazom. Či už ide o krátkodobú dovolenku alebo dlhší pobyt mimo domova, tieto tipy vám zaručia, že sa vrátite do domova presne tak, ako ste ho nechali.

Ochrana pred mrazom a energetická efektivita

Mráz môže poškodiť vodovodné trúbky, preto je dôležité izolovať trúbky v nevykurovaných priestoroch a nastaviť termostat na stálu nízku teplotu okolo 12-15 °C. Táto teplota zabráni zamrznutiu trubiek a zároveň šetrí energiu.

Nezabúdajte na vetracie systémy

Vypnutie systému riadeného vetrania s rekuperáciou tepla je neefektívne. Doporučuje nechať systém pracovať v úspornom režime „AWAY“, ktorý spotrebuje minimálne množstvo energie.

domácnosť
Myslíte si, že váš dom je pripravený na zimu? Tieto chyby môžu stáť majetokFoto: www.freepik.com

Ochrana proti vlúpaniu a dôležité dokumenty

Pred odchodom z domu sa uistite, že sú všetky okná a dvere bezpečne zamknuté. Aktivujte alarm a použite časovače pre svetlá, aby váš dom pôsobil obývane. Nezabudnite skontrolovať vaše poistenie a mať kópie dôležitých dokumentov na bezpečnom mieste.

Starostlivosť o domácnosť a konečná kontrola

Zabezpečte opateru o domáce zvieratá a rastliny, vyčistite chladničku a odvezte odpadky. Pred odchodom urobte poslednú kontrolu domu, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku. Informujte dôveryhodných susedov o vašej neprítomnosti.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.