Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nechápali sme, prečo sused tlčie do zeme drevené kolíky. Keď sme sa ráno pozreli na jeho dielo, neverili sme vlastným očiam!

reklama:
reklama:
00 18 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Záhradná architektúra je niekedy bizarná záležitosť. Pri prechádzkach po okolí sme svedkami tých najzaujímavejších kúskov a občas nevychádzame z údivu, čo všetko si ľudia do svojich dvorov postavia. Dnes Vám prinášame tie najzaujímavejšie nápady, ako oživiť voľné priestranstvo v záhrade.

Náš sused začal v záhrade realizovať z ničoho nič. Dovtedy sme ho vonku ani nevideli, preto nám bolo všetkým divné, čo sa stalo. Keď sme sa ho neskôr spýtali na túto vítanú zmenu, odpovedal nám prekvapivo. Vraj sa chcel v živote viac venovať rodine a menej prácu. Do rúk sa mu dostala motivačný knižka zameraná na to, ako byť dobrým otcom. Uvedomil si, že doteraz žil len pre seba. A tak sa rozhodol rodine postaviť altánok, po ktorom už dlho túžili. Nakoniec z toho bolo veľdielo. A ešte aké!

Záhradné kráľovstvo

Nakoniec bolo zo susedových kolíkov toto. Nádherný altánok, ktorý sa rozprestieral po celej nevyužitej, povedzme si na rovinu, veľmi nepeknej časti dvora. Dnes sa na tomto mieste koná nespočet susedských grilovačiek a rodinných seáns.

01 24.jpg

Aby toho nebolo málo, môj sused sa rozhodol, že sa altánkom začne naplno venovať, a tak teraz pomáha stavať aj iným. Stál pri zrode mnohých susedných altánkov, ale chodia pomáhať aj známym do iných miest a okolitých dedín.

02 19.jpg

Jeho diela sú naozaj veľkolepá a nikdy by sme si nepomysleli, že v tomto chlapovi sa skrýva toľko kreativity a technické zručnosti. Veď celý život sedel len doma!

03 19.jpg

Vo voľnom čase kreslí, prezerá, prepočítava a vyrába altánky z tých najrôznejších materiálov.

04 17.jpg

Jeho zanietenie pre podobné stavy pochytilo aj jeho manželku a tá sa s radosťou venuje výrobe a návrhom doplnkov do záhradiek, na terasy, či do prístreškov.

05 17.jpg

Nápadné a pritom veľmi jednoduché kúsky sú vždy originálne a vyjdú lacnejšie, ako keď si ich kúpite v obchodoch s nábytkom. Upraviť si ich môžete presne podľa svojich predstáv.

06 14.jpg

Jedným z najextravagantnejších nápadov bolo využitie tohto starého napoly nefunkčného klavíra, ktorý susedia premenili na štýlový záhradný bar. Závidia im ho všetci okolo!

07 13.jpg

Mini bar na miešanie drinkov priamo pod holým nebom. Aj z obyčajných nalakovaných dosiek možno urobiť pekné dielo.

08 10.jpg

Manželka sa zase pýši dekoráciou, ktorá pozostáva zo starých plechových komponentov. Počas večerných posedenie vonku je pohľad na tento inak trochu bizarné doplnok absolútne očarujúca.

09 9.jpg

Obyčajné kreslo a vianočné svetielka omotaná okolo kmeňa stromu zmení Vašu záhradné párty na nepoznanie.

10 6.jpg

Nehovoriac o takomto posedenie medzi stromami. Stačí vankúše, dobrí ľudia a slnko.

11 4.jpg

Tento skrytý altánok je umiestnený v japonskej záhrade.

12 3.jpg

A toto inšpiratívne posedenie uprostred mesta hneď vedľa električkovej trate.

13 2.jpg
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.