Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Niekoľko rokov vešal sused na dvere sáčky s vodou. Keď uvidíte prečo to urobil, budete šokovaní! A zavesíte si ich nad dvere tiež.

reklama:
reklama:
001 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Ľudia majú množstvo podivných zvykov, ktorými možno aj desia či mätú ich susedov. Zvyk tohto muža taktiež znepokojoval všetkých ľudí v okolí, kým nezistili, o čo ide. Potom sa pridali a začali to robiť tiež.

Sprvu ale plastové vrecká naplnené vodou a mincami považovali za súčasť čiernej mágie na ochranu domu od démonov. Skutočnosť sa tomu napokon veľmi podobá.

Jednoduché kúzlo s vrecúškom a vodou sa vykonáva väčšinou v lete, keď očakávame návštevu alebo si len chceme v pokoji odpočinúť na záhrade za domom. Skvele sa hodí aj pri rodinných grilovačkách, ktorým dodá viac pokoja a pohody. Nebudeme vás už dlhšie napínať. Toto kúzlo neodháňa zlých duchov, ale odpudzuje hmyz.

Voda v priehľadnom vrecku

Muchy aj komáre vedia posedenie pod šírou oblohou pekne znepríjemniť. Našťastie spôsob, ako sa ich zbaviť, nevyžaduje žiadne drahé príslušenstvo.

Stačí pár plastových uzatvárateľných vreciek, trocha soli, citrónovej či limetkovej šťavy a pár lesklých kovových mincí.

002.jpg

Do sáčkov vložte niekoľko mincí, zasypte ich soľou a pridajte trochu citrónu. Potom čo najlepšie naplňte vodou a zaveste do výšky v blízkosti miesta, kde sa práve chystáte zdržiavať.

Tento jednoduchý trik odpudzuje hlavne muchy. Trik spočíva v tom, že zo sáčku vytvoríme malé lesklé jazierko, ktoré bude svietiť a odrážať slnečné lúče.

Je to zvláštne, ale muchy majú hrôzu zo všetkého, čo pripomína vodné plochy. Tých sa muchy z pochopiteľných dôvodov boja a spoznajú ich okrem iného práve pomocou odrazov lúčov od vodnej hladiny. Navyše prudké svetlo odrazené od povrchu lesklých mincí hmyz dezorientuje, takže nebude vedieť, kde je.

Tieto šikovné odpudzovače budú hmyz držať v dostatočnej vzdialenosti od vás a vašej spoločnosti všade tam, kde ich zavesíte.

Vodka a klinčeky

Ak chcete odpudzujúci efekt ešte niečím trochu podporiť a odohnať aj tie posledné zatúlané mušky od vášho stola aj od svojich odhalených častí tela, naložte si pár dní vopred do 40 percentného alkoholu pár lyžíc klinčekov.

Hotový extrakt potom môžete použiť buď v rozprašovači a postriekať sa ním ako repelentom, alebo ho môžete umiestniť do malých pohárikov na stôl a nechať ho prevoňať celé okolie. Môžete si byť istí, že sa k vám bez štipca na nose žiadna muška ani nepriblíži.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.