Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nikdy by ste nemali požičiavať svoje vlastné riady iným ľuďom. Keď zistíte, aké to môže mať následky, prestanete to okamžite robiť

reklama:
reklama:
kuchynský riad
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kuchynský riad www.gettyimages.com

Povery sú v našich životoch zakorenené tak silno, ako ani sami nechceme. Aj keď o sebe neraz prehlasujeme, že poverčiví nie sme, pri prvej príležitosti si s úsmevom chytíme gombík, keď okolo nás prechádza unavený kominár alebo čierna mačka, prípadne si rýchlo niečo prajeme, keď zbadáme padajúcu hviezdu. No uznajte, na poverách je niečo čarovného!

Jedna z povier však hovorí o tom, že by ste doma nemali mať nič, čo vám nepatrí. Pokiaľ máte doma zapožičaný cudzí predmet, mali by ste ho vrátiť  čo najskôr, ako je to len možné. Oveľa väčší význam však má, ak máte doma cudzí riad. Prináša to do rodiny nešťastie!

susedia
susediawww.gettyimages.com

Vrátiť a už nikdy viac nebrať

Každý dom má svoju moc. Ak si teda prinesiete od susedy na tanieri napečené koláče, radšej ich hneď preložte na vlastný tanier a ten cudzí utekajte vrátiť. Prečo? Pretože podľa povery je práve cudzí riad tým predmetom, ktorý ničí moc domu a trhá rodinné putá. S cudzím riadom totiž do domu prichádzajú aj cudzie problémy, ktoré ničia vaše osobné kúzlo. Čím dlhšie teda budete mať doma cudzí riad, tým horšie sa budete cítiť. Aspoň podľa povier.

 • Ak máte v dome cudziu šálku, môže to vo vašom živote znamenať nechceného rivala, milenku vášho manžela, alebo prezradené tajomstvo.
 • Ak máte naopak cudzí pohár alebo iné sklo, môžu nastať zdravotné problémy, či problémy s alkoholom vo vašej rodine.
 • Pokiaľ máte doma tanier alebo misu, v budúcnosti môže vaša rodina zápasiť s finančnými problémami, dlhmi, alebo nadmerným míňaním peňazí.
 • Pokiaľ máte požičanú cudziu dosku na krájanie, môže sa vám stať, že vás okradnú.
 • Pokiaľ máte požičanú celú sadu riadu, potom ste si na seba zvolali pohromu. Tá môže súvisieť s podlomeným zdravím, problémovými rodinnými vzťahmi, hádkami a nevysvetliteľnými nedorozumeniami a v tých najhorších prípadoch vraj aj s rozvodom alebo ťažkou chorobou.
 • Ak ste riad požičali a nedostali ste ho nikdy späť, môže to pre vás znamenať nedostatok energie, prípadne negatívnu energiu vo vašom domove.
 • Než požičanú nádobu  použijete, dobre ju umyte. Zmyjete tak  všetku nečistotu  predošlého domova a hovorí sa dokonca, že tak môžete zabrániť ohováraniu, ktoré môžu do vašej rodiny prísť spolu s negatívnou myšlienkou o vás od pôvodného majiteľa.
 • Ak cudzí riad nejakým nedopatrením rozbijete, znamená to nešťastie a v niektorých slovanských kultúrach dokonca veria, že aj prekliatie.
 •  Ak niekomu riad vraciate, nezabudnite ho umyť a niečo dobré na neho naložte. Vrátiť prázdny požičaný riad totiž symbolizuje vrátenie prázdnej energie, ale aj sklamanie.
 • Naopak, ak vrátite misku alebo tanier naplnený jedlom, ako poďakovanie dáte ich pôvodnému majiteľovi aj vašu pozitívnu energiu, ktorá môže vaše vzťahy ešte zlepšiť.
 • Všetky požičané riady vždy okamžite vráťte späť k jeho majiteľovi a úplne ideálne ho vôbec nepožičiavajte. Ak nemáte na čom odniesť koláče, radšej nech vám ich zabalí do alobalu.
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.