Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nikdy riad neoplachujte pred vložením do umývačky

reklama:
reklama:
20. septembra 2021 Kuchyňa od Diskusia()
umývačka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
umývačka www.gettyimages.com

V roku 1886 vynašla Josephine Cochrane prvú umývačku. Dnes ju má skoro každý v každej druhej kuchyni a ženy sa nemôžu nabažiť skutočnosti, že našli polhodinu pokoja a krásne upravené ruky. Ale mať umývačku riadu je polovica úspechu, je rovnako dôležité ju používať správne. Aby ste dosiahli dokonalého výsledku počas procesu prania, venujte 5 minút pozornosti a riaďte sa našimi radami! Povieme vám, ako používať umývačku riadu, aby skúsený asistent verne slúžil dlhšie ako jeden rok a riad po umývanie v umývačke iskril viac ako kedykoľvek predtým.

Prevádzka umývačky

Nie je to tak dávno, čo údržbár vysvetlil, prečo by sa riad nemal oplachovať pred vložením do umývačky: „Stroj naplnený prečisteným riadom na nich nedokáže detekovať nečistoty a nastaví jednoduchý umývací cyklus, ako by bol prázdny. Potom sa nečudujte, že riady umyté v umývačke nie sú príliš čisté! “

Prečo teda návod na použitie umývačky hovorí, že pred vložením špinavého riadu je bezpodmienečne nutné z neho odstrániť zvyšky jedla? Veľké zvyšky jedla musia byť samozrejme odstránené. A ak nie je spláchnuté vodou, potom jedlo zmeťte obrúskom alebo kefou. Ale mokrý, zdanlivo umytý riad v skutočnosti môže zraziť nastavenie niektorých moderných umývačiek, v dôsledku čoho také umývanie v práčke nemá žiadny účinok.

Na umývanie obzvlášť špinavého riadu, hrncov a panvíc odporúčajú odborníci zapnúť funkciu predbežného máčania, ak má stroj takýto režim.

Ak takáto funkcia neexistuje, výrobca odporúča držať špinavý riad pod tečúcou horúcou vodou a až potom ich vložiť do umývačky. Týmto jednoduchým spôsobom odstránite najzávažnejšie znečistenie, pomôžete umývačke zvládnuť úlohu rýchlejšie a lepšie, okrem toho ušetríte slušné množstvo peňazí na vode a elektrine.

Ale aj keď so zariadením zaobchádzate veľmi opatrne a nevkladáte do stroja riad so zvyškami jedla, postupom času sa v ňom hromadí špina, pleseň, hrdza a vodný kameň. Všetky domáce spotrebiče, vrátane umývačky, vyžadujú pravidelnú a dôkladnú starostlivosť!

Ako čistiť umývačku

Je dôležité si uvedomiť, že po každom umývacom cykle musí byť umývačka očistená od nečistôt: odstráňte všetky zvyšky jedla a dôkladne utrite dno komory a dvierka. To stačí na udržanie bezpečnosti umývačky. Raz za mesiac stále odporúčame dôkladnejšie vyčistenie kuchynského asistenta, aby bola kvalita umývania riadu v najlepšom možnom stave a aby sa predišlo pokazeniu.

  • Odstráňte priehradky a police z komory umývačky, umyte ich jemným čistiacim prostriedkom a v prípade potreby ich na chvíľu namočte do teplej vody. Opatrne utrite vnútro vlhkou handričkou, zvláštnu pozornosť venujte dverám, dnu a stenám.
  • Kefou vyčistite vypúšťací otvor a  prívod vody. Nezabudnite filter oddeliť a dôkladne vyčistiť pod tečúcou vodou.
  • Ostrekovacie rameno dôkladne opláchnite. Ak sú otvory upchaté, opatrne ich očistite špáradlom.
  • Vymeňte očistené časti umývačky. Na spodnej polici postavte pohár octu a na hornej polici nádobu so 100 g sódy. Zapnite intenzívne umývanie a nechajte umývačku vyčistiť. To sa javí ako najlepšia prevencia proti tvorbe plesní, hrdze a vodného kameňa.
  • Po ukončení čistenia nezabudnite nechať otvorené dvierka, aby bola komora stroja úplne suchá. Inak sa bude robiť pleseň.

Teraz viete, ako správne používať umývačku riadu, a ak sa vo vašom dome objaví moderná umývačka riadu, určite zvládnete všetky ťažkosti. A ako vy čistíte svoju umývačku?

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.