You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.

Nikdy riad neoplachujte pred vložením do umývačky

reklama:
reklama:
20. septembra 2021 Kuchyňa od Diskusia()
umývačka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
umývačka www.gettyimages.com

V roku 1886 vynašla Josephine Cochrane prvú umývačku. Dnes ju má skoro každý v každej druhej kuchyni a ženy sa nemôžu nabažiť skutočnosti, že našli polhodinu pokoja a krásne upravené ruky. Ale mať umývačku riadu je polovica úspechu, je rovnako dôležité ju používať správne. Aby ste dosiahli dokonalého výsledku počas procesu prania, venujte 5 minút pozornosti a riaďte sa našimi radami! Povieme vám, ako používať umývačku riadu, aby skúsený asistent verne slúžil dlhšie ako jeden rok a riad po umývanie v umývačke iskril viac ako kedykoľvek predtým.

Prevádzka umývačky

Nie je to tak dávno, čo údržbár vysvetlil, prečo by sa riad nemal oplachovať pred vložením do umývačky: „Stroj naplnený prečisteným riadom na nich nedokáže detekovať nečistoty a nastaví jednoduchý umývací cyklus, ako by bol prázdny. Potom sa nečudujte, že riady umyté v umývačke nie sú príliš čisté! “

Prečo teda návod na použitie umývačky hovorí, že pred vložením špinavého riadu je bezpodmienečne nutné z neho odstrániť zvyšky jedla? Veľké zvyšky jedla musia byť samozrejme odstránené. A ak nie je spláchnuté vodou, potom jedlo zmeťte obrúskom alebo kefou. Ale mokrý, zdanlivo umytý riad v skutočnosti môže zraziť nastavenie niektorých moderných umývačiek, v dôsledku čoho také umývanie v práčke nemá žiadny účinok.

Na umývanie obzvlášť špinavého riadu, hrncov a panvíc odporúčajú odborníci zapnúť funkciu predbežného máčania, ak má stroj takýto režim.

Ak takáto funkcia neexistuje, výrobca odporúča držať špinavý riad pod tečúcou horúcou vodou a až potom ich vložiť do umývačky. Týmto jednoduchým spôsobom odstránite najzávažnejšie znečistenie, pomôžete umývačke zvládnuť úlohu rýchlejšie a lepšie, okrem toho ušetríte slušné množstvo peňazí na vode a elektrine.

Ale aj keď so zariadením zaobchádzate veľmi opatrne a nevkladáte do stroja riad so zvyškami jedla, postupom času sa v ňom hromadí špina, pleseň, hrdza a vodný kameň. Všetky domáce spotrebiče, vrátane umývačky, vyžadujú pravidelnú a dôkladnú starostlivosť!

Ako čistiť umývačku

Je dôležité si uvedomiť, že po každom umývacom cykle musí byť umývačka očistená od nečistôt: odstráňte všetky zvyšky jedla a dôkladne utrite dno komory a dvierka. To stačí na udržanie bezpečnosti umývačky. Raz za mesiac stále odporúčame dôkladnejšie vyčistenie kuchynského asistenta, aby bola kvalita umývania riadu v najlepšom možnom stave a aby sa predišlo pokazeniu.

  • Odstráňte priehradky a police z komory umývačky, umyte ich jemným čistiacim prostriedkom a v prípade potreby ich na chvíľu namočte do teplej vody. Opatrne utrite vnútro vlhkou handričkou, zvláštnu pozornosť venujte dverám, dnu a stenám.
  • Kefou vyčistite vypúšťací otvor a  prívod vody. Nezabudnite filter oddeliť a dôkladne vyčistiť pod tečúcou vodou.
  • Ostrekovacie rameno dôkladne opláchnite. Ak sú otvory upchaté, opatrne ich očistite špáradlom.
  • Vymeňte očistené časti umývačky. Na spodnej polici postavte pohár octu a na hornej polici nádobu so 100 g sódy. Zapnite intenzívne umývanie a nechajte umývačku vyčistiť. To sa javí ako najlepšia prevencia proti tvorbe plesní, hrdze a vodného kameňa.
  • Po ukončení čistenia nezabudnite nechať otvorené dvierka, aby bola komora stroja úplne suchá. Inak sa bude robiť pleseň.

Teraz viete, ako správne používať umývačku riadu, a ak sa vo vašom dome objaví moderná umývačka riadu, určite zvládnete všetky ťažkosti. A ako vy čistíte svoju umývačku?

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.