Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poistenie domácnosti Vás ochráni pred zlodejmi, nehodami aj živelnými katastrofami.

reklama:
reklama:
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
poistenie domácnosti www.gettyimages.com

Túžite po komplexnej ochrane Vašej domácnosti? Nechcete sa spoliehať na šťastie, že práve k Vám zlodeji nezavítajú  alebo sa Vám vyhnú všetky prírodné katastrofy? Potom je tu presne pre Vás poistenie domácnosti.

Čo to vlastne poistenie domácnosti je?

V prvom rade je nutné si poistenie domácnosti a jej vybavenie nepliesť s poistením nehnuteľnosti. Ide o dve úplne rozdielne poistenia. Poistenie nehnuteľnosti Vám ochráni dom, chatu, garáž, pivnicu alebo kôlňu, a to vrátane súčastí ako sú odkvapy, oplotenie alebo dvere. Na pozemky sa nevzťahuje.

Naopak poistenie domácnosti, o ktoré tu pôjde, sa vzťahuje na všetky domáce zariadenia, nábytok elektroniku a osobné veci všetkých členov domácnosti vrátane oblečenia a obuvi. Ďalej zahŕňa vnútorné stavebné súčasti, ako sú napríklad plávajúce podlahy, kuchynská linka alebo vstavané skrine.

Komplexné poistenie vrátane asistenčných služieb

Jednou z najväčších výhod poistenia domácnosti je jeho komplexnosť. Platí pre všetkých členov domácnosti, ich osobné veci a akékoľvek vybavenie. Zároveň chráni pred škodami rôznych príčin. Vo chvíli, keď sa Vám prihodí akákoľvek udalosť, spadajúce do rozsahu Vášho poistenia, stačí zavolať asistenčnú centrálu, ktorej služby máte v rámci poistenia zdarma, a dostane sa Vám rady, a predovšetkým pomoci pri vyriešení problému.

Kedy sa Vám poistenie domácnosti bude hodiť?

Pár centimetrov prasknutej  hadičky môže spôsobiť masívny únik vody a miliónové škody. Rovnako tak nikdy neviete, kedy zrovna do Vášho domu udrie blesk. Okrem týchto problémov riešia poistenie domácnosti všetky škody spôsobené prírodnými živlami, či už sa jedná o požiar, povodeň, blesk, víchrici, krupobitiu alebo pád stromu. Pokrývajú aj škody spôsobené nehodami bez ohľadu na ich vinníka. Jedná sa napríklad o únik vody z vodovodného a kanalizačného potrubia či rozbitie skla (okná, varná doska). Na odškodnenie máte nárok aj v prípade návštevy zlodeja a iných prejavov vandalizmu.

Čo všetko je možné poistiť?

Už vyššie bolo spomenuté, čo všetko rámcovo pod poistenie domácnosti spadá. Konkrétne ide o všetky zariadenia domácnosti vrátane garáže, ďalej peniaze, cenné papiere, platobné karty, šperky, drahé kovy, starožitnosti a veci s umeleckou hodnotou. Patria sem aj kuchynské prístroje a akákoľvek mysliteľná elektronika, všetky športové vybavenia, detské kočíky a invalidné vozíky. V neposlednom rade sa poistenie vzťahuje aj na zdravotné pomôcky, osobné veci členov domácnosti a domáce zvieratá.

Ako je poistenie domácnosti drahé?

Čo konkrétne si pre svoje poistenie zvolíte, si môžete veľmi ľahko vybrať na poistenie domácnosti online. Zhodnotíte, čo všetko sa Vám oplatí poistiť a dohodnete si schôdzku, na ktorej už môže dôjsť k podpisu zmluvy.

Cena poistného sa odvíja od hodnoty majetku. Čím viac poistných udalostí a poisteného vybavenia do zmluvy zahrniete, tým viac zaplatíte. Predbežný návrh poistenia si možno spočítať v kalkulačke poistenia domácnosti.

Máte nárok aj na rozsiahle doplnkové služby

Všetky zariadenia sú poistené na cenu, za ktorú ste schopní si zaobstarať nové veci v porovnateľnej kvalite. Keď k poistnej udalosti dôjde, máte v rámci poistenia domácnosti okrem výplaty poistného plnenia právo aj na využitie doplnkových služieb. Ak je domácnosť po nehode, vlámaní, prírodnej katastrofe pod. neobývateľná, zaistí Vám poisťovňa na určitú dobu náhradné ubytovanie. Pre akúkoľvek opravu či údržbu, ktorá je nutná po tom, čo nastane poistná udalosť, tiež zoženie odborníka (elektrikár, sklenár, zámočník, inštalatér a ďalšie). A to všetko bez akéhokoľvek zásahu do výšky Vášho poistného plnenia.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.