Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Preto lekári žiadajú rodičov, aby si nechávali mliečne zuby svojich detí: Až si prečítate dôvod, pochopíte prečo!

reklama:
reklama:
17. septembra 2020 Správy od Diskusia()
Fb 14.jpg

Každý si iste pamätá, že ako dieťa mal svoje detské zuby. Ktoré mu postupne vypadávali. Väčšina z nás potom čakala na zoubkovat vílu, ktorá nám za zúbky priniesla nejakú odmenu pod vankúš alebo na iné miesto. Ako malí sme verili, že príde skutočná zúbková víla, ale skutočnosť bola taká, že to vždy boli iba len naši rodičia. Vzali nám naše vypadnuté zúbky a schovali ich do kalíška alebo krabičky. Dnes sa ukazuje, že robili veľmi dobre. Po prvé nám zachovávali spomienky na naše zúbky a za druhé sa také zúbky môžu veľmi dobre hodiť v budúcnosti. Dnes si povieme prečo.

Zachráni aj životy

Veľa rodičov je zvyknutá uchovávať detské zuby svojich malých detí. Iste všetci viete, že sa jedná o mliečne zuby, ktoré deťom vyrastú ako prvé a akonáhle vypadnú, narastú nové, trvalé. Dospelí, resp. rodičia, sa všeobecne snaží svoje deti v prípade vypadnutia mliečneho zuba upokojovať tým, že im ponúkajú nejakú odmenu. Všeobecne sa tomu hovorí zúbková víla a v rôznych krajinách má rôzne podoby. Niekde dávajú mince, niekde drobné hračky a niekde nejakú malú sladkosť. Mliečny zub má však omnoho väčšiu hodnotu ako, ktorú rodičia deťom čoby zúbkovej víly dávajú. Podľa niektorých zdrojov môžu takéto mliečne zuby aj zachrániť život.

Zotrú slzy a pohladí

Keď malé deti nechávajú svoje zúbky pod vankúšom, väčšinou potom miesto nich niečo nájdu. Tento zvyk sa deje v mnohých krajinách po dlhej generácie. Zvyk pomáha deťom lepšie prekonať bolestivú záležitosť, ktorú výpadok zúbka určite je. Možno už si to ani neuvedomujeme, ale deti to môže veľmi bolieť. Darček im teda pomôže zotrieť slzy a pohladí ich po duši. Zároveň im tiež pomôže v zachovaní dôležitosti zubnej hygieny, ktorá je nesmierne dôležité. Prečo je však dobré zachovať vypadnuté zuby detí?

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.