Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Proti nespavosti a strese skúste zapáliť bobkový list

reklama:
reklama:
zapáliť bobkový list
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zapáliť bobkový list youtube.com

Tiež sa Vám stáva, že si niektoré miesta a udalosti spojíte s určitou vôňou a keď ju po nejakej, hocikedy aj dlhej dobe opäť ucítite, oživia sa Vám spomienky na danú chvíľu a miesto? Môže to byť napríklad vôňa kadidla v kostole na dávnej dovolenke, vôňa parfumu ženy alebo muža, ktorí významne vstúpili do Vášho života, alebo zvláštna vôňa starých kníh v antikvariáte alebo knižnici.

Možno by ste nepovedali, že aj vôňa bobkového listu má svoju liečivú silu, pretože sme navyknutí vnímať ho iba ako korenie.

Starí Gréci a Rimania a bobkový list

V minulosti to tak ale nebolo. Iste si zo školských učebníc dejepisu i dejepisných kníh pamätáte na staroveké Grécko a Rím a ich víťaza bitiek a turnajov, ktorým bol ako symbol ich triumfu nasadený na hlavu vavrínový veniec. A pritom zďaleka nie každý vie, že bobkový list ako korenie sú práve sušené listy kríks zvaného vavrín vznešený. Tieto staroveké civilizácie takisto poznali aj liečivé účinky vavrínu a používali ho tak nielen v kuchyni, ale aj pri liečbe.

Takmer zázračné účinky bobkového listu potvrdila tiež moderná veda.

Vavrín ako zázrak?

vavrín najmä

  • pôsobí protizápalovo
  • zmierňuje bolesť
  • pomáha proti epileptickým stavom
  • uľahčuje dýchanie
  • navodzuje pocit kľudu a uvoľnenosti.

Vavrín čiže bobkový list má však aj ďalšie blahodarné účinky na ľudské zdravie, prispieva k zníženiu hladiny cukru v krvi, k zníženiu krvného tlaku a ak trpíte nespavosťou, pomôže aj Vám.

Okrem toho bobkový list znižuje krvný tlak a je účinný pri liečbe nespavosti, znižuje stres a reguluje hladinu cukru v krvi.

Postup, ako relaxovať pomocou vône bobkového listu

Ako vavrín navodí Váš pocit pokoja a uvoľnenosti?

Potrebujete ohňovzdornú nádobu, pretože budete pracovať s otvoreným ohňom.

Do nádoby vložte sušené listy a zapáľte ich.

Z listov sa čoskoro uvoľní príjemná vôňa, ktorá Vám pomôže sa uvoľniť, odplaví stres a prinesie relaxáciu vašim svalom.

Vždy však dbajte na bezpečnosť, pretože nechcete, aby sa z relaxačnej polhodiny stala nočná mora. Z okolia misky odstráňte všetky prípadné horľavé veci a dávajte si pozor, aby ste nezaspali.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.