Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

S touto babskou metódou sa mi podarilo zbaviť krtkov raz a navždy! Je mi ľúto, že som to nevedela skôr..

reklama:
reklama:
00.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Máte veľkú záhradu, na ktorej by ste radi trávili veľa času, ale nemôžete? Je dôvodom nedostatok času alebo niečo iné? Ak čas máte, môže byť problém napríklad vo veľkom množstve hmyzu alebo výskytu iných škodcov, napríklad krtkov. Takých votrelcov, ktorí sa neohlásene udomácňujú na našich záhradách je veľakrát veľmi ťažké sa zbaviť. Je na to koľkokrát potrebné mať veľa síl, trpezlivosti, vytrvalosti, času a prostriedkov. Vo finále sa nám ich rovnako nepodarí vždy odstrániť, takže naša záhrada sa pre nás stáva takmer neobývateľnou. Riešením je použitie chemikálií, ale ak nechcete byť tak tvrdá, môžete použiť šetrnejšiu metódu, ktorú Vám teraz ponúkneme.

Lopata, kameň a rybia hlava

Ak chcete odstrániť votrelcov z Vašej záhrady šetrným a ekologickým spôsobom, navrhujeme Vám vyskúšať túto netradičnú a pre mnohých možno dosť neobvyklú metódu. Budete k nej potrebovať len lopatu, kameň a rybu, presnejšie rybiu hlavu. Áno, čítate správne, rybiu hlavu. Potom už len stačí nájsť miesto, kadiaľ na Vašu záhradu votrelci prichádzajú a metódu zrealizovať. Zaručujeme Vám, že ak sa to podarí, tak votrelci zmiznú a už nikdy sa u Vás neobjavia.

Pasca v prístupovej ceste

Ak je to teda aj Váš prípad, tak poďme na to. V prvom rade nájdite ono miesto, ktorým sa k Vám votrelci (krtkovia, iní škodcovia atď.) dostávajú. Uistite sa, že sú momentálne preč a vyhĺbte ich otvor pomocou lopatky, záleží na veľkosti. Akonáhle to budete mať, vezmite si odrezanú hlavu z čerstvej ryby, ktorú ste mali napríklad na obed alebo na večeru. Túto hlavu vložte do vyhĺbenej diery a zasypte ju trochou hliny. A nakoniec vložte do diery ešte kameň, aby votrelci nemohli rybu vyhodiť von a zaručilo sa tak, že ryba v zemi zostane.

Už nikdy späť

Čo sa stane potom? Vplyvom vlhkosti pôdy, okolitým podmienkam a času sa rybia hlava začne rozkladať. Zápach, ktorý sa z nej bude šíriť, sa dostane do všetkých škár a prístupových ciest votrelcov. To ich samozrejme silne odpudí, takže veľmi rýchlo sa odtiahnu preč a už sa nevrátia. Vyskúšajte a uvidíte.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.