Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sused vyšiel pred vchod domu a začal ničiť všetko, čo mu prišlo pod ruku: Mali sme ho za blázna, nakoniec sme závideli a pozerali sa so spadnutou bradou na to, čo vytvoril! – toto je niečo unikátne

reklama:
reklama:
00.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Každý z nás sme určite zažili nejakú tvorivú chvíľku, počas ktorej sme len kypěl kreativitou a chtíčom niečo vytvoriť. Či už sa jedná o nejaké práce v dome či rapídny zmenu vizáže nášho obydlia. Tento muž sa rozhodol pre možnosť, a ohromil tým nielen svoju rodinu, ale aj všetkých obyvateľov susedných domov.

Ako sa stavia sen

Predtým sa vchod do domu pozostával iba z troch jednoduchých betónových schodov a malé vonkajšie verandy. To sa však zmenilo. Otec tejto rodiny mal v hlave takýto nápad už veľmi dlhú dobu, avšak stále nebol dostatok času na to ho zrealizovať. Okolnosti nedávnych udalostí mu však dovolili jeho dlhoročný sen zrealizovať. Postup sa zdal byť veľmi jednoduchý:

  • Zbúrať staré betónové schody
  • Postaviť namiesto nich schody nové
01 1.jpg

Ako tomu, tak ale býva, vyskytli sa komplikácie. Prvý z nich hneď pri búraní starých schodov. Bola treba zbíjačka a veľa tvrdej práce. Tento prvý krok však vzbudil pozornosť susedov. Spočiatku nikto nechápal, prečo to ich sused robí.

02 1.jpg

Tvrdá práca sa vyplatila

Po niekoľkých hodinách po bývalom schodisku nezostalo ani stopy. Bolo treba niekam ukryť elektrické vedenie, a tak popri bývalých schodov vznikol priekopa, v ktorom kabeláž skončila. Pomocou okrasných tehál začal budovať pár radov, ktoré mali tvoriť cestu nastávajúcich schodov. Najťažšie bolo umiestnenie prvých radov. Potom už to išlo ľahko. Z krátkeho úseku, ktoré predtým schody pokrývali, sa zrazu začal stávať úsek znateľne väčší. Okraj, ktorý mal lemovať schody, bol dutý, aby bola možnosť na tieto miesta zasadiť kvety. Veľa času tiež zabralo do krajiny, kde schody mali byť, zasadiť dlažobné kocky. Akonáhle však bolo všetko na svojom mieste, prišiel čas zasadiť kvety do miest, kam mali patriť.

03 1.jpg

Miestami, kde boli schody lemované zabudovanými kvetináči, tiež viedli už spomínané elektrické drôty. Tie umožňovali majiteľovi tu vybudovať osvetlenie. Po dokončení všetci uznali, že sa jedná o naozaj nádherné schody.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.