Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento mladý muž postavil dom o rozlohe 13 metrov štvorcových sám, aby sa vyhol študentským pôžičkám. Fotografie zvnútra fascinovali každého!

reklama:
reklama:
00 3.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Platenie nájomného môže byť pre mnohých ľudí veľký problém, ktorý ústi v ďalšie problémy. Najmä u študentov, ktorí si ešte nezarábajú toľko, aby si mohli dovoliť vlastné bývanie, je tento problém veľmi častý. Nájomné sa tak pre mnoho študentov stáva nočnou morou. Jeden študent sa však rozhodol vziať situáciu pevne do svojich rúk a postaviť si vlastný domček. Budete možno veľmi prekvapení, až uvidíte, čo sa mu nakoniec podarilo.

01 3.jpg

Študentský nápad

Študentský život je pre mnoho ľudí krásnym obdobím, pri ktorom zažívame veľa radosťou a slasťou. Nikto nás nekontroluje, máme vlastný priestor k realizácii nápadov, každý deň poznávame nových ľudí a zúčastňujeme sa najrôznejších akcií. Niektorí v rámci študentských rokov nájdu aj svoju celoživotnú lásku.

02 3.jpg

Študentský život prináša mnohým tiež starosti. Nie všetkým sa podarí ubytovať sa na vysokoškolských internátoch, a tak hľadajú ubytovanie na iných miestach. Jeden študent sa rozhodol zrealizovať svoj nápad, vďaka ktorému nemusia platiť nájomné. Rozhodol sa postaviť si malý príbytok o rozlohe 13 m2.

03 3.jpg

Nemusí platiť nájomné

Reč je o študentovi Joelovi, ktorý študoval v americkom Texase. Pretože jeho štúdium bolo náročné, nemohol si dovoliť platiť drahý nájom. Rozhodol sa postaviť si dom vlastnými rukami. Do stavby vložil všetky svoje doterajšie úspory, však 15 tisíc dolárov a 1 rok stavby sa vyplatil. Teraz má Joel krásny dom, ktorý mu veľa ľudí závidí, a navyše nemusí nikomu platiť nájomné. Sami sa presvedčte, ako sa mu to všetko krásne podarilo.

04 2.jpg

Drevený základ

Všetko začalo drevenou konštrukciou postavenou na prívese. Vďaka tomu sa dom stal obyvatelným, ale premiestniteľným. Zvonka to možno vyzerá, že je dom pekne malý, ale zdanie klame. Akonáhle vojdete dnu, zistíte, že sa tu ukrýva veľký priestor. Pozrite sa na fotografie exteriéru a interiéru a presvedčte sa, ako sa mu dielo podarilo. Vskutku báječný nápad. Joel je spokojný, lebo jeho nápad inšpiroval ďalších mladých ľudí. Splnilo sa mu tak jeho prianie, a žije šťastný život.

05 2.jpg
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.