Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto sú najobľúbenejšie alternatívne menštruačné pomôcky. Ženy, takto ušetríte pri „vašich dňoch“

reklama:
reklama:
menštruačné pomôcky
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Toto sú najobľúbenejšie alternatívne menštruačné pomôcky. Ženy, takto ušetríte pri "vašich dňoch" Foto: www.freepik.com

Zachráňte peňaženku aj prírodu. Ako menštruačné alternatívy menia hru? Objavte ekologické a úsporné metódy, ktoré revolucionalizujú ženský svet menštruačnej hygieny.

Ako ušetriť počas „vašich dní“? Používajte alternatívne menštruačné pomôcky. Toto sú najobľúbenejšie:

Keď príde na výber produktov pre menštruačnú hygienu, mnohé ženy siahnu po to, čo je jednoducho dostupné v obchodoch. Najčastejšie ide o tampóny alebo hygienické vložky. V dôsledku toho sa vyprodukuje 200-300 kilogramov nerecyklovateľného odpadu za priemerný ženský život. Existujú však alternatívy, ktoré sú nielen finančne výhodnejšie ako jednorazové produkty, ale zároveň generujú minimálny odpad. Aké sú najpopulárnejšie?

Ešte predtým, ako boli k dispozícii vložky a tampóny, ženy používali jednoduché textilné utierky, ktoré sa následne vyprali a opäť použili. Neskôr prišli jednorazové vložky a posunuli hygienu počas menštruácie na novú úroveň, avšak za cenu väčších výdavkov a vplyvu na prírodu.

Nie je potrebné úplne sa vzdať toho, na čo ste zvyknuté, ale existuje mnoho spôsobov, ako si „vaše dni“ spríjemniť. Vedeli ste napríklad, že jednorazové vložky a tampóny obsahujú mikroplasty a sú bielené chlórom? Tieto látky môžu organizmu škodiť a vyvolávať podráždenie alebo alergie. Dnes máme k dispozícii menštruačné nohavičky, menštruačné kalíšky či vložky pre opakované použitie, ktoré znižujú množstvo odpadu.

Ponúkame vám prehľad nových produktov, ktoré sme otestovali, aby sme našli tie najlepšie ekologické a finančne nenáročné alternatívy. Ich ďalšou výhodou je podstatne nižšia finančná náročnosť v porovnaní s pravidelným nakupovaním jednorazových produktov.

Menštruačné kalíšky: Ekologická a pohodlná voľba

kalíšok
Toto sú najobľúbenejšie alternatívne menštruačné pomôcky. Ženy, takto ušetríte pri „vašich dňoch“Foto: www.freepik.com

Menstruačné kalíšky, vyrobené z medicínskeho silikónu, latexu alebo gumy, predstavujú efektívnu alternatívu k tradičným hygienickým potrebám. Ich dizajn pripomína malý kalich s držadlom pre jednoduchšie odstránenie. Zavádzajú sa do vagíny, kde spoľahlivo zachytávajú menštruačnú krv. V závislosti od intenzity krvácania ich možno nechať zavedené až 12 hodín, po čom nasleduje ich vyprázdnenie, umytie a opätovné použitie. Sú ideálne pre dlhodobé používanie, a to aj pri rôznej intenzite menštruácie.

Menštruačné nohavičky: Komfort v každom období

nohavičky
Toto sú najobľúbenejšie alternatívne menštruačné pomôcky. Ženy, takto ušetríte pri „vašich dňoch“Foto: www.freepik.com

Menstruačné nohavičky sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a diskrétnosť. Obsahujú extra vrstvy a vysoko absorpčné materiály v intímnej oblasti, čo zaručuje spoľahlivú ochranu. Rôzne stupne savosti zabezpečujú pohodlie pre každé obdobie cyklu. Údržba je jednoduchá – stačí ich opláchnuť a vyprať. Sú ideálnou voľbou pre ženy hľadajúce pohodlie a ekologickú udržateľnosť.

Menštruačné plavky: Neobmedzená sloboda počas letných dní

plavky
Toto sú najobľúbenejšie alternatívne menštruačné pomôcky. Ženy, takto ušetríte pri „vašich dňoch“Foto: www.freepik.com

Pre ženy, ktoré nechcú obetovať letné radovánky v bazéne alebo na pláži, sú tu menstruačné plavky. Poskytujú diskrétnu ochranu pri slabšej a strednej intenzite menštruácie. Ich unikátny dizajn umožňuje bezstarostné kúpanie, pričom v prípade silnejšej menštruácie ich možno používať spolu s inými hygienickými pomôckami.

Ekologické menštruačné vložky: Udržateľná voľba pre ženy

menštruačná vložka
Toto sú najobľúbenejšie alternatívne menštruačné pomôcky. Ženy, takto ušetríte pri „vašich dňoch“Foto: www.freepik.com

Tieto opakovane použiteľné vložky, vyrobené z bavlny alebo bambusových vlákien, poskytujú ekologickú alternatívu k jednorazovým vložkám. Sú vybavené patentkami pre lepšiu fixáciu a ich údržba je jednoduchá – stačí ich vyprať. Ide o dlhodobú investíciu, ktorá sa ženám vráti nielen finančne, ale aj v podobe zníženia environmentálnej stopy.

Existujú aj morské menštruačné hubky . 100% prírodná alternatíva

Menstruačné hubky, získavané z mora, ponúkajú úplne prírodnú možnosť pre ženy, ktoré hľadajú alternatívy k tradičným tampónom. Po namočení a zavedení pohodlne absorbuje menštruačnú krv a je možné ju použiť i počas intímnych chvíľ. Ich pravidelná dezinfekcia zabezpečuje hygienické používanie.

Výhodou všetkých týchto produktov je nielen ich pohodlie a efektívnosť, ale aj ich prínos k životnému prostrediu a dlhodobé úspory pre používateľky.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.