Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už ste si žehlením zničili Váš obľúbený kúsok oblečenia? Ak tomu chcete predísť, mali by ste poznať týchto 8 základných chýb, ktoré robí pri žehlení veľa žien

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žehlenie www.gettyimages.com

Či už si myslíte, že ste profesionál v žehlení, alebo úplný nováčik, je potrebné sa vyvarovať týchto bežných chýb!

1. Prílišné vysušovanie

Záhyby na oblečení miznú pomocou postrekovačov, ktoré tlmia záhyby a uvoľňujú tkaninu, akonáhle žehličkou cez tkaninu prejdete. Použite funkciu parnej zrážky, aby sa tvrdý záhyb rozptýlil.

2. Jemné a delikátne oblečenie žehlite ako posledné

Žehličkám trvá dlhšie, než sa zahrejú a opäť vychladnú, a tak je dobré začať s materiálmi, ktoré potrebujú najnižšiu teplotu, ako je polyester a hodváb. Ako posledný voľte tkaniny z bavlny a posteľnú bielizeň. Inak riskujete poškodenie tkaniny.

3. Príliš vysoká teplota

Ak je odev vyrobený zo zmesi materiálov, vyberte nastavenie pre jemnejšiu tkaninu. Pomôže Vám zachovať odev v ideálnej kondícii.

4. Nepoužívate vodu z vodovodu

Dnešné žehličky zvládajú vodu z vodovodu lepšie ako staršie modely. Ak voda nie je extrémne tvrdá, nie je dôvod použiť destilovanú vodu. Ale ak-že máte doma veľmi tvrdú vodu, potom je dobré ju z polovice zriediť vodou destilovanou.

5. Nečistíme žehličku

Roztavené vlákna a lepivý postrekový škrob môžu žehličku upchať a následne znečistiť tkaniny. Čistite preto žehličku pravidelne pastou zo sódy bikarbóny, keď je studená, alebo priamo pastou na čistenie žehličiek, keď je teplá.

6. Ukladáte žehličku aj s vodou

Vždy vyprázdnite zásobník vody pred odložením žehličky, najmä ak ju ukladáte na žehliacu dosku. To zabraňuje prebytočnej vode uniknúť a znečistiť žehliacu dosku.

7. Nepoužívate parnú stanicu pre veľké dávky oblečenia

Ak žehlíte vo veľkých dávkach, zvážte kúpu parnej stanice. Má veľkú samostatnú nádrž na vodu s hadicou, ktorá napája parnú žehličku. Bez automatického vypínania zostáva teplo konštantné pre nepretržité použitie

8.Naparujete textílie bez ich natiahnutia

Ak chcete dosiahnuť tie najlepšie výsledky pri použití parného napájacieho zariadenia, uchopte závesné odevy zo spodu a opatrne ich natiahnite. Pri ťažších tkaninách, cez ktoré para neprenikne, naparujte z oboch strán (zvnútra).

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.