Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste to? 6 vecí, ktoré by ste nikdy nemali splachovať do záchodu. Toto by mal vedieť každý!

reklama:
reklama:
02 70 688x480 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Dokonca aj keď máte to šťastie, že máte dobrý kanalizačný systém a premýšľate o likvidácii odpadkov, chceme Vás varovať, že je to naozaj zlý nápad.

Preto sme sa rozhodli s Vami zdieľať zoznam najobľúbenejších položiek, ktoré môžu zničiť Vašu kanalizáciu. Pre tieto položky určite vždy používajte bežný odpadkový kôš!

Podstielka pre mačky

Silikagelová, minerálna alebo korenistá podstielka určená pre mačky sa vo vode nerozpúšťa, a preto je zakázané ju splachovať do kanalizácie. Podstielka pri kontakte s tekutinou zväčšuje svoj objem, v dôsledku vstrebania všetkých tekutín, a preto môže ľahko dôjsť k upchatiu potrubia. Podstielka pre mačky skrátka do ľudského záchodu nepatrí!

01 71.jpg

Kávová usadenina

Tá sa ľahko môže nahromadiť vnútri potrubia a zvýšiť tak šancu na upchatie kanalizácie.

02 70.jpg

Vlhčené obrúsky

Môžu jednoducho zablokovať Váš kanalizačný systém, pretože sa vo vode nerozkladajú. V dôsledku toho budete musieť čistiť kanalizáciu každé 3 mesiace. A to sa Vám asi nechce, že?

03 70.jpg

Plienky

Gél vnútri plienok nemožno rozpustiť. Naopak, pri kontakte s tekutinou napučí. Tým jednoducho a rýchlo zablokuje potrubie.

04 70.jpg

Tyčinky do uší

Tie sa často držia v záhyboch kanalizačných rúr, čím môžu zbierať ďalšie drobné odpadky, ako sú napríklad vlasy, v dôsledku čoho dochádza k zablokovaniu potrubia.

05 68.jpg

Oleje a lubrikanty

Oleje na varenie by sa nikdy nemali vypúšťať do kanalizácie. Olej sa totiž vo vode ochladzuje a mení sa na hmotu, čo môže po nejakom čase spôsobiť upchatie kanalizácie.

06 62.jpg

 

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.