Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vodka nie je len nápoj, ale aj unikátny pomocník v domácnosti.

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
vodka www.gettyimages.com

Keď sa povie vodka, tak väčšina ľudí pozná tento názov v súvislosti s nápojom. Takým, ktorý je veľmi populárny hlavne na východe Európy. Hojne je konzumovaná tiež u nás. Tu ale musíme povedať, že vodka nemusí byť len možnosťou, ako si priviesť stav opitosti. Je aj mnoho ďalších ciest, ako sa dá v domácnosti využiť. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko hlavných možností, ktoré v tomto smere existujú.

Zápach z cigariet

Počet fajčiarov síce stále klesá, ale to zároveň neznamená, že by ich stále nebolo celkom dosť. A veľa ľudí nechodí fajčiť len von. Mnoho ľudí fajčí vo svojom interiéri, rovnako ako mnoho ľudí fajčí treba vo svojom aute. A to znamená, že sa daný dym doslova vsiakne do sedadiel, gaučov a kresiel. Ako sa dá zápach odstrániť? Jednoducho. Stačí na daný nábytok nastriekať vodku s vodou v pomere 1: 1. Akonáhle sa vodka odparí, zápach bude preč.

Škvrny na čalúnenie

Na kreslách, gaučoch, ale aj inom čalúnenom nábytku sa môžu z času na čas objaviť rôzne škvrny. Eliminovať sa nemusia nutne len špeciálnymi prípravkami. Keď budeme konkrétny, tak je treba povedať, že pomôcť môže opäť práve vodka. Tiež ju nastriekajte v rovnakom pomere, a to 1: 1. Následne dané miesto šetrne čistite. Daný alkohol by mal zabezpečiť tak vyčistenie, tak i celkovú dezinfekciu tohto konkrétneho miesta.

Špinavé okná

Čaká Vás nutnosť umyť okná? Je to často celkom komplikovaná a z dôvodu škvŕn aj nevďačná činnosť. Preto je na mieste ju zvládnuť jednoducho. Použite vodku, ktorá okno nielen dokonale vyčistí, ale to bude tiež dokonale lesklé a tiež úplne bez škvŕn. Opomenúť nemožno tiež to, že okrem okien je možné tento známy nápoj použiť aj na ďalšie sklenené plochy. Môže sa jednať napríklad o zrkadlo, alebo sa môže jednať aj o čistenie dioptrických okuliarov.

Plesne

Hlavne v kúpeľniach v rôznych škárach nie je pleseň nič výnimočná. Pomôcť Vám síce môžu rôzne produkty z obchodov, ale nejedná sa o jedinú možnosť, ktorá Vám môže pomôcť. Ak máme byť konkrétny, tak Vám opäť pomôže alkoholický nápoj v podobe vodky. Stačí ju len nastriekať na dané problémové miesta a potom už nechať pôsobiť približne 5 – 15 minút. Potom stačí utrieť handričkou a umyť čistou vodou. Pleseň bude definitívne preč.

Vošky na rastlinách

Môžu napádať ako rastliny vo Vašom interiéri, tak aj rastliny na Vašej záhrade. Ani v jednom prípade sa nejedná o nič príjemné a tak je na mieste dať voškám zbohom. Opäť nie je nutné kupovať špecializované prípravky, ani nie je nutné tvoriť odvary z tabaku. Ak je niečo, čo skutočne pomôže, tak sa jedná o vodku. Stačí do nej namočiť odličovací tampón, ktorým sa jednotlivé časti napadnutej  rastliny potrú. Vošky budú zahubené a už sa nevrátia. S rastlinou sa pochopiteľne vôbec nič nestane.

Zájdené umývadlo

Príde Vám, že je Vaše  umývadlo zájdené ? Ak áno, môže za to hlavne vodný kameň, ktorý sa na ňom usadzuje. To platí ako o samotnej keramickej časti, tak to platí aj pri  batérii. Pokiaľ chcete Vášmu umývadlu opäť dodať dokonalý lesk, nie je nič jednoduchšie, než zabezpečiť jeho vyleštenie pomocou vodky. Cesta k tomu je veľmi jednoduchá, pretože v tomto alkoholickom nápoji namočíte handričku a práve pomocou neho následne čistíte dané miesta.

Zájdené  kovové prvky

Môže sa jednať napríklad o luster vo Vašom interiéri, môže sa jednať o rôzne druhy dekorácií, rovnako ako môžeme hovoriť napríklad aj o kovaní . Aj na toto sa dokonale hodí práve vodka. V prvom prípade vyčistí a v tom druhom obnoví prípadný lesk. Pokiaľ ide o správny pomer, tak je vhodné do 500 mililitrov vody pridať 5 polievkových lyžíc tohto nápoja. Do danej tekutiny potom už len klasicky namočíte handričku a čistíte. Výsledok bude lepší, než pri použití radu klasických čističov.

Mydlové škvrny

Máte na svojom umývadle klasické pevné mydlo, ktorým si umývate ruky? Ak áno, tak na samotnom umývadle, rovnako ako v plastovej alebo keramickej vaničke môžu vznikať mydlové škvrny. Ako na ich odstránenie? Aj tu je pomoc jasná. Je to vodka. Stačí ju len na dané znečistené miesta nastriekať a potom utrieť. Všetko bude následne dokonale čisté. Bez nutnosti zložitého drhnutia.

Zapáchajúca obuv

Nie je to nič príjemné. Ako s daným zápachom efektívne zatočiť? Je to jednoduché a aj tu Vám pomôže tento svetovo známy nápoj. Jeho použitie je veľmi jednoduché, pretože vodku stačí len nastriekať do vnútornej časti topánky. Nechajte pôsobiť ideálne cez noc. Ráno budete veľmi potešení tým, čo daná vodka dokázala. Vaše topánky budú doslova ako nové.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.