Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Životnosť drevených podláh predĺžite správnou starostlivosťou, aj veľkou opatrnosťou.

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
drevená podlaha www.gettyimages.com

Každý si myslí, že drevené podlahy sú jemné a vyžadujú osobitné zaobchádzanie . Väčšina drevených podláh je zhotovená z polyuretánu a je vhodná pre údržbu, ak budete dodržiavať niekoľko jednoduchých pokynov. Máme pre Vás niektoré základné pravidlá, ktoré je vhodné dodržiavať pri čistení drevených podláh.

Čo budete potrebovať?

  • Čistiaci prostriedok na drevené podlahy
  • Mop z mikrovlákna
  • sódu bikarbónu

Ako kvalitne vyčistiť drevené podlahy?

Každý jeden až dva mesiace by ste mali ošetrovať drevené podlahy pomocou špeciálneho čistiaceho prostriedku (spreje) určeného na drevené podlahy.

Tento čistiaci prostriedok potom jednoducho aplikujte na podlahu, ktorú ihneď potom pretrite  mopom z mikrovlákna. Tým jednoducho a účinne odstránite nečistoty a zároveň zabezpečíte podlahy pred ich prípadným poškodením vo forme špín škrabancov.

Postačiť môže i trocha jedlej sódy

Keď uvidíte ľahkú  šmuhu / škrabanec, vyčistite ju / ho jednoducho pomocou handričky. Ak chcete odstrániť odolnejšie šmuhy / škrabance , aplikujte trochu sódy bikarbóny do vlhčenej  handričky a opatrne handričkou vydrhnite postihnutú oblasť, kým nie je úplne čistá. Na záver opláchnite oblasť navlhčenou papierovou utierkou a vysušte.

Upozornenie! Akonáhle podlaha  začne vyzerať opotrebovaná, je čas zavolať profesionálov. Tí sa o Vaše podlahy dokonale postarajú, navrátia  im zašlú krásu a predĺži ich životnosť zas o pár rokov.

Ak chcete znížiť počet prípadov, kedy musíte podlahy čistiť, postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov!

3 obyčajné chyby, ktoré robíte pri drevených podláh!

1. Nosíte doma topánky

Vždy  si ihneď vyzujte  topánky, potom čo vkročíte do dverí, pretože tento jednoduchý čin vedie k tomu, že predídete prakticky všetkým šmuhám a škrabancom, ktoré na podlahe v priebehu času vznikajú.  Vzniknú nečistoty a zrnitosť  a v priebehu času tieto častice zanechávajú jemné škrabance, vďaka čomu Vaše podlahy vyzerajú časom matne.

2. Nevysávate príliš často.

Nič podlahy nezbaví prachu viac a dôkladnejšie ako dobrý vysávač. Pamätajte, že drevené podlahy je nutné často vysávať, inak sa prach usadzuje v štrbinách a prípadných prasklinách. Tým potom drevené podlahy strácajú na kráse. Najvhodnejšou voľbou je využiť pri  vysávači jemný  nadstavec, ktorý sa dostane dôkladne aj do všetkých štrbín. No dávajte si pozor aj pri tom, aby sa podlaha nepoškriabala.

3. Čakáte príliš dlho, než vyčistíte prípadné škvrny.

To, že sa čas od času niečo vyleje na podlahu, je úplne bežné, ale ak škvrny necháte zaschnúť, prilákate ďalšie nečistoty. Akékoľvek škvrny preto okamžite vyčistite, respektíve utrite absorpčnou látkou. Najhoršia vec, ktorú môžete dreveným podlahám urobiť, je nechať tekutinu voľne ležať na podlahe. V prípade takejto nehody preto ihneď využite papierovú  utierku, aby ste odstránili všetky zvyšky tekutiny.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.