Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 skvelých a jednoduchých spôsobov, ako opticky zväčšiť aj tú najmenšiu miestnosť! Toto by mal vedieť každý, kto má malý byt, či dom!

reklama:
reklama:
00 12.jpg
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Je pravda, že síce nemôžeme pohybovať stenami mávnutím ruky, ale môžeme vytvoriť optické ilúzie, ktoré nám pomôžu vizuálne zväčšiť aj tie najmenšie obytné priestory.

Dnes sme si preto pre Vás prichystali výber farebných schém, ktoré Vám umožní jednoducho premeniť Vašu izbu, bez ohľadu na to, ako sa môže zdať v túto chvíľu hrozný!

Vo svetlom prostredí pomáha farebná podlaha „tlačiť“ steny ďalej od seba a vytvárať vizuálne vyšší a širší priestor.

01 16.jpg
Foto: www.imgur.com

Voľba jasné a sýte farby nielen pre podlahu, ale aj pre strop pomôže vytvoriť dojem širokého okolia. Avšak to tiež spôsobí, že strop bude vyzerať nižšia.

02 16.jpg
Foto: www.imgur.com

Pri výbere rovnakej farby pre zadnú stenu a podlahu bude pokoj vyzerať lepšie.

03 16.jpg
Foto: www.imgur.com

Použitie rovnakého farebnej schémy pre zadnú stenu a strop spôsobí, že sa miestnosť bude zdať širšie, ale vizuálne aj menej hlbšie.

04 16.jpg
Foto: www.imgur.com

Ďalším spôsobom, ako dosiahnuť opticky širšie miestnosti, je znížiť jej hĺbku. To možno dosiahnuť použitím jasné farby pre zvýraznenie zadnej steny.

05 16.jpg
Foto: www.imgur.com

Naopak, môžete zmenšiť šírku a zväčšiť hĺbku pomocou sýtych farieb, ktoré použijete na zvýraznenie bočných stien miestnosti.

06 15.jpg
Foto: www.imgur.com

Ak je problém s nízkymi stropmi, môžete situáciu napraviť tak, že vyberiete jasné a sýte farby pre bočné steny a zadnú stenu miestnosti. Tým sa vizuálne zmenší hĺbka a šírka v prospech výšky.

07 14.jpg
Foto: www.imgur.com

Výber jasných farieb nie je jediný spôsob, ako opticky zväčšiť miestnosť. Vzory môžu pomôcť tiež. Ak chcete, aby Váš izba vyzerala vzdušnejšie, použite svetlé tapety s malým vzorom.

08 13.jpg
Foto: www.imgur.com

V niektorých miestnostiach sa stropy môžu zdať príliš vysoké. Horizontálne pruhy spôsobí, že Váš strop je nižšie, čím opticky zmierni hĺbku miestnosti.

09 12.jpg
Foto: www.imgur.com

Vertikálne pruhy naopak môžu „zvýšiť“ nízky strop.

10 10.jpg
Foto: www.imgur.com

Ak chcete, aby Váš izba vyzerala širšie a pritom menej hlbší, vodorovné pruhy na podlahe Vám pomôžu dosiahnuť požadovaného efektu.

11 8.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.