Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cez 300 rokov starý kamenný dom bol dlho neobývaný: Nebudete veriť svojim očiam, až sa pozriete dovnútra!

reklama:
reklama:
00.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Staré domy sú po celom svete a môžeme ich vidieť na každom rohu. V mestách je samozrejme frekvencia domov oveľa väčšia ako na dedine, však práve mestá sa dlhodobo snažia staré domy likvidovať, rekonštruovať alebo inak upravovať, aby vyzerali moderne a štýlovo. Veľká časť starých domov, ktoré zostávajú vo svojom pôvodnom stave, sa tak nachádzajú skôr v okrajových častiach miest, na vidieku alebo na samotách.

01.jpg

Keď sa na ne pozrieme zvonku, povieme si, že je to stará ruina, ktorá by chcela zbúrať. To je však veľká škoda, pretože tieto domy so sebou nesú obrovskú históriu, veľakrát aj niekoľko storočnú. Mali by sa teda zachovať. Ak sa navyše nájdu šikovné ruky, môže z týchto domov vzniknúť niečo, čo by Vás vôbec nenapadlo.

02.jpg

Zvonku vyzerá hrozne

Každý určite pozná vo svojom okolí nejaký starý dom, o ktorom si už niekedy povedal, že je hrôza naň sa len pozrieť. Omietka padá, strecha samá diera, okná staré a drevené, záhrada neupravená. To sú samozrejme extrémy, a v takýchto domoch naozaj moc ľudí nežije. Sú tiež staré domy, o ktoré sa ľudia starajú a žijú v nich. Sú si však vedomí, že keby zmenili úplne vonkajší ráz domu, starý dom by stratil svoje čaro. Úpravy preto neriešia zvonku, ale zvnútra. Jedným takým domom je aj tento 300 rokov starý dom.

03.jpg

Ak sa nájde nápad, chuť , kreativita a šikovné ruky, ktoré toho veľa vedia a ich majiteľ má veľa fantázie , je veľmi pravdepodobné, že interiér takého starého domu sa môže zmeniť na nepoznanie. Takáto budova potom síce vyzerá, že sa v nej zastavil čas, ale skutočné vintage kúzlo tomu dá naozaj skvelého ducha.

04.jpg

Pôvodná konštrukcia zachovaná

Jeden mladý pár si kúpil 300 rokov starú budovu pár kilometrov od severného zlatého pobrežia Cornwallu vo Veľkej Británii. Pustili sa do rozsiahlej rekonštrukcie, ale pôvodnú konštrukciu domu nechali zachovanú. Zmenil sa len interiér, ktorý následne dostal úplne každého, kto do neho zavítal. Vďaka fotografiám sa môžete stať hosťami tiež a obdivovať, čo všetko je na svete možné.

05.jpg
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.