Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Magická rastlina, ktorá vám prinesie bohatstvo: Kam umiestniť strom peňazí, aby peniaze tiekli do domu ako rieka – je to jednoduchšie, než si myslíte!

reklama:
reklama:
Tučnolist
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Tučnolist www.gettyimages.com

Na svete existuje veľa predmetov, ktoré sú predurčené k tomu, aby akýmisi spirituálnymi silami človeku prinášali šťastie a pokojný blahobyt. Jedným z týchto predmetov – talizmanov, je napríklad všeobecne známa žaba na červenom obrúsku, zvierajúce kovovú mincu v puse. Ak však patríte k ľuďom, ktorí majú radšej kvety ako sošky žiab, tak určite spozornite!

Počuli ste už o tajomných silách kvety, ktorej názov je viac než zvláštne? Reč je totiž o tučnolisty vajcovité. Ide totiž o kvetinu izbového vzrastu, ktorá podľa starého čínskeho učenia Feng Shui prináša:

  • peniaze
  • blahobyt domova
  • šťastie

Inými slovami sa dá nazvať „stromom peňazí“

Strom peňazí, ako je tiež tučnolisty prezývané, je označenie poznáme prakticky po celom svete. Táto rastlina je súčasťou mnohých domácností práve pre svoje pozitívne dôvody. Niet divu, že jej lístky vyzerajú ako malé peniažky.

V prípade, že sa budeme o kvetinku dobre starať, tj. Zalievať ju, poctivo hnojiť, nastavovať slnku atď., Dosiahneme to, že rastlina začne plodiť okrem malých zelených peniažkov, tiež krásna biela kvietky. Práve preto sa kvetina často stáva dobrým dekoratér, práve pre svoje malé a hrubo vyzerajúce listy.

Ako kvetinu zasadiť, aby peniaze skutočne prinášala?

Všetko nie je tak jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ak si myslíte, že kvetinu zasadíte, postavíte na parapet a peniaze zaklopú na vchodové dvere, ste skutočne na omyle.

Podľa pravidiel Feng Shui je totiž potrebné, aby Tlustice bola do hliny zasadená vlastnými silami človeka, ktorému má finančný profit priniesť. Ďalej je na mieste, aby kvetina bola umiestnená do juhovýchodnej časti bytu či domu.

Všeobecne však nie je nijako zložité sa o tento druh kvetiny starať, nevyžaduje totiž náročné podmienky pre pestovanie. Je dôležité sa riadiť štandardnými pravidlami pre pestovanie izbových kvetín.

Ďalej by sme mali dbať na dostatočný prísun slnečného svitu a vyvarovať sa situáciám, kedy pri západe slnka, kvetina upadne do absolútnej tmy. Ako ďalšie požiadavka Feng Shui možno uviesť, podloženie kvety látkou, ktorá bude mať zlatú, zelenú alebo modrú farbu.

Zdravotné ťažkosti tejto kvetiny sa môžu premietnuť do našich životov!

V prípade, že sa kvetine prestane dariť, teda začne opadávať či usychať, a to bez známejších dôvodov, je potreba zpozornit. Práve tieto symptómy môžu symbolizovať budúce finančné ťažkosti alebo majetkovú kríze.

Ako hovorí staré čínske učenie, nezaobstarávajte si iba jednu kvetinu. Kúpte si najlepšie dve až tri takéto, a to práve z dôvodu pôsobenia viacerých pozitívnych síl vo Vašom domove.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.