Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pod fasádou bolo ukryté hniezdo plné tisícok včiel

reklama:
reklama:
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
včely www.gettyimages.com

Bývanie v rodinnom dome je samozrejme viac späté s prírodou ako bývanie v byte. Aj z tohto dôvodu sa tak v dome čas od času objavujú nevítaní návštevníci, najmä z ríše hmyzu, ako sú mravce, pavúky, muchy, osy, komáre a ďalší lietajúci hmyz. Muž z nášho príbehu však zažil niečo výnimočnejšieho, nejaký čas žil totiž hneď vedľa včelieho hniezda, ktoré bolo ukryté pod fasádou.

Záhadné zvuky

Dom sa nachádza v americkom Tennessee. Muž tu bol veľmi spokojný, len si nemohol vysvetliť, odkiaľ sa u neho doma berú tie zvláštne zvuky. Najviac ich bolo  počuť  zo  steny  jeho  izby. Inak nič zvláštne na danej stene zvonku ani zvnútra nezistil.

Keď ale situácia trvala niekoľko týždňov a intenzita zvukov sa nezmenšovala, skôr naopak, rozhodol sa obrátiť so žiadosťou o pomoc na odborníkov. Tí pomocou infračerveného svetla zistili, že zdrojom onoho hluku je obrovské hniezdo včiel, ktoré je pod fasádou domu.

Infračervené svetlo prezradilo nezvyklých  nájomníkov

Infračervené svetlo odhalilo obrovskú veľkosť hniezda, ktoré muž aj so záchranným tímom oblečeným do špeciálneho ochranného oblečenia, mohli vidieť v celej kráse potom, čo boli odstránené vonkajšie tehly.Všetci boli týmto nálezom veľmi prekvapení, pretože divoké včely zvyčajne stavajú svoje miesta na vidieku, v odľahlých miestach, kde majú pokoj a dostatok rastlín, z ktorých môžu zbierať peľ. Tento dom sa ale nachádzal v meste, a to na veľmi rušnom mieste s veľkou koncentráciou ľudí. Zaujímavé bolo aj to, že sa včely rozhodli hniezdo vybudovať v stene, pretože toto správanie pre nich nie je typické.

Vzhľadom k tomu, že včely sú veľmi užitočné a chránené, bola k ich premiestneniu povolaná odborná firma, ktorá disponovala špeciálnymi zariadeniami a vybavením, ktoré bolo na túto akciu potrebné. Tím odborníkov následne včely previezol na nové, bezpečné a pokojné miesto, kde môžu spokojne žiť bez toho, aby niekoho rušili svojou činnosťou.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.