Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prekonal zákernú chorobu a v rámci terapie pretvoril dvorček v niečo úžasné! Keď to videla jeho manželka, doslova nemala slov.

reklama:
reklama:
00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
youtube.com

Ťažká choroba môže človeka postihnúť úplne nečakane a v akomkoľvek veku. A keď sa to stane v čase, keď prídete o prácu a máte rodinu, o ktorú sa musíte postarať, je to o to ťažšie.

najťažšie obdobie

Niečo také sa prihodilo aj Dariusovi . K strate zamestnania a nutnosti, sa  presťahoval  aj s rodinou do menšieho bytu a pridala sa tiež rakovina kože, ktorá mu bola diagnostikovaná potom, čo si všimol podivné  škvrny na svojom tele. Liečba síce bola možná, ale nákladná a úplne nad Dáriove možnosti. Darius sa s diagnózou nezveril nikomu, ani svojej žene, ktorá sa to dozvedela až po čase, kedy otvorila list z nemocnice, v ktorom bol Darius upozornený na možné fatálne následky, ak sa operácie nepodrobí.

nový začiatok

Vtedy Darius pochopil, že sa mal žene zveriť ihneď, pretože vďaka nej sa mu naskytla možnosť vyliečenia. Jeden z lekárov, ktorých poznala, ho prijal ako pacienta v rámci charitatívneho projektu a Dariovi sa tak otvorili nové možnosti skôr, než dosiahol vek 40 rokov.

Našiel si novú prácu a rodiné bývanie, ale cítil, že potrebuje napnúť energiu na niečo užitočné, ​​aby sa vo vnútri úplne zrovnal. Vedel, že rodina túžila po šteniatku a tiež po mieste, kde by sa vonku mohli jeho deti bezpečne hrať. S psíkom chcel počkať, až budú deti väčšie, ale myšlienka na ihrisko mu nedala spať.

projekt snov

Nakoniec sa rozhodol, že pre svoju ženu pripraví obrovské prekvapenie, ktorého prvým krokom bolo, že ju poslal na 5 dní do New Yorku, ktorý vždy túžila navštíviť. Potom, čo odišla, sa s deťmi pustil do premeny dvora.

Najprv si všetko premeral a naplánoval a zhotovil si 3D model, aby videl, že to, čo je na papieri, bude fungovať aj v reáli. A pretože vedel, že na stavbu bude potrebovať naozaj veľké množstvo dreva, dohovoril sa s rodinou aj priateľmi, že mu miesto darčekov k narodeninám dajú práve drevo.

Keď žena odišla, pustil sa s deťmi hneď do práce na projekte, ktorý zahŕňal:

  • záhradu
  • pergolu s popínavými rastlinami
  • terasu s trampolínou
  • vyvýšený domček na hranie pre deti.

Projekt bol však tak náročný, že ho nestihli dokončiť, než sa manželka vrátila. Poslal ju teda na ďalšie štyri dni za rodinou a pokračoval aj s deťmi v práci.

V priebehu stavby mu dokonca došli aj peniaze, a tak musel postaviť verandu aj na zákazku v susedstve, aby mohol dokončiť svoj projekt. Ten mu nakoniec zabral 10 víkendov. Žena i deti sú výsledkom nadšené a na dvore teraz trávia väčšinu spoločného času. Pre deti to navyše bola aj cenná skúsenosť, keď otcovi so všetkým pomáhali.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.