Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Susedia sa mu smiali, že na zeminu v záhrade dal noviny. Potom ale zistili, že ide o geniálny nápad!

reklama:
reklama:
00 8.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Nikto nemá rád, keď mu burina naruší jeho záhradku, oázu pokoja. Je jednoduchý spôsob ako sa tomu vyhnúť. Skúste použiť noviny, tie vám pomôžu zbaviť sa buriny takmer okamžite. Nielen že vás zbavia buriny, ale odstránia ju na celú sezónu ak nie na ešte dlhšiu dobu.

Ako si môžete všimnúť, na obrázku sú pivónie a Baptist a ďalšie vzácne odrody kvetín. Že ich nevidíte? To preto, že okrem nich tam je veľké množstvo rôznej buriny a nežiaduceho porastu. Vytrhávanie a plenie by bolo zdĺhavé a náročné.

01 11.jpg
Foto: www.imgur.com

Burina ale nemôže rast, ak je pokrytá hrubou vrstvou novín!

02 11.jpg
Foto: www.imgur.com

Postihnuté miesto polejte veľkým množstvom vody. Na danú plochu priamo na buriny položte noviny okolo okrasných rastlín.

Tento mladý výhonok Baptisia takmer zahynul, ale po týchto opatreniach sa pomerne rýchlo zrehabilitoval. Je to vďaka tomu, že už mu nie je obmedzovaný prístup vody a svetla.

03 11.jpg
Foto: www.imgur.com

04 11.jpg
Foto: www.imgur.com

Týmto pivonkám to tiež pomohlo. Sú silnejšie, zelenšie a určite budú aj voňavejšie.

05 11.jpg
Foto: www.imgur.com

Na týchto ľaliách je prakticky vidieť ich vďačnosť. Tým, že voda sa dostane do novín udržuje to vlhkosť po dlhšiu dobu a teda zamedzíte vyschnutiu.

Ale späť k „projektu“ potom ako noviny poukladáte na inkriminované miesta, postriekajte ich vodou, pretože v opačnom prípade by vám ich vietor porozfukoval po celej záhrade.

→Všetko čo potrebujete do záhrady a do domácnosti nájdete v tomto E-SHOPE←

Ak už ste urobili tento krok nastala posledná fáza a to: prehrabujte a premiešajte noviny a zeminu, aby sa spolu spojili a vytvorili jeden substrát. To by vám malo zabezpečiť obmedzenie rastu buriny aspoň na rok / dva.

06 10.jpg
Foto: www.imgur.com

Tu je ďalší veľký prínos novín. Ako sa papier rozkladá a tiež aj drť, tak bude vašej pôde poskytovať bohaté krmivo ktoré je priaznivé aj pre organizmy v pôde. Ak urobíte tieto opatrenia už v priebehu prvého roka spozorujete, ako vaša pôda ožije.

Určite sa pýtate, či môžete použiť aj kartónové krabice. Áno, môžete. Novinami sa dá ale jednoduchšie manipulovať.

07 10.jpg
Foto: www.imgur.com

Určite sa zamýšľate aj nad tým, že či atrament, ktorý je v novinách nepoškodí pôdu. Nemal by, pretože v dnešnej dobe sa vo veľkom množstve používajú ne-chemické farbivá.

08 9.jpg
Foto: www.imgur.com

09 9.jpg
Foto: www.imgur.com

Ak mate problém s burinou, určite vyskúšajte tento spôsob. Uvidíte aký to bude mať pozitívny vplyv na vašu záhradku.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.