Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Týchto 15 najväčších chýb najčastejšie robíte pri čistení vašej domácnosti

reklama:
reklama:
upratovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
upratovanie www.gettyimages.com

Aj keď používate tie najdrahšie a najefektívnejšie technologické vymoženosti určené na upratovanie, alebo čistenie domácnosti, ešte to neznamená, že všetko skutočne čisté je. Dnes vám preto ukážeme 15 chýb, ktoré určite robíte aj vy. Zlé používanie niektorých technológií vám vždy prácu skôr prirobí. My vám dnes preto ukážeme geniálne tipy, ktoré šetria váš čas aj peňaženku. Výsledok vás milo prekvapí. Uvidíte, že tieto rady si zamilujete.

Tipy na čistenie

 1.  Preťažená umývačka nikdy nemôže umyť všetok riad správne. Po tom, čo riad vytiahnete, bude určite špinavé a určite ho budete musieť umyť znova.
 2.  Krájaciu doštičku skutočne zbavíte všetkých mikróbov, keď ju umyjete citrónom.
 3.  Batérie, kohútiky ale aj kľučky dverí každý deň dezinfikujte. Na tieto veci najčastejšie zabúdame, a je na nich najviac baktérií.
 4.  Vyprázdňujte sáčok vysávača po každom vysávaní. Nečakajte, až sa naplní.
 5.  Nestriekajte zmes na nábytok priamo na povrch. Vždy ho nastriekajte na handričku. Inak je to zbytočná práca a baktérie po povrchu iba rozotierate a hromadíte do jedného miesta.
 6.  Po každom upratovaní vyperte handričku, s ktorým ste upratovali.
 7.  Nikdy nepoužívajte prachovku. Tá iba prenáša prach z jedného miesta na druhé.
 8.  Pred umývaním okien vždy utrite prach na parapete. Inak sa stekaním vody premení na špinu.
 9.  Kefu na záchod vždy udržujte v nejakom čistiacom roztoku. Nikdy nie nasucho.
 10.  Raz týždenne umyte odpadkový kôš saponátom a horúcou vodou. Inak bude zapáchať, aj keď budete pravidelne vynášať odpadky.
 11.  Pred umytím dlaždíc vždy nechajte čistiaci roztok najskôr chvíľu pôsobiť.
 12.  Z klávesnice vytraste omrvinky a potom ju denne utrite dezinfekčným obrúskom.
 13. Tekuté mydlo nikdy nepoužívajte na zrkadlá a okná na aute.
 14.  Každý túži po mäkučkých obliečkach a uterákoch. Aj preto často v dobrej viere pridávame k bielizni viac aviváže, než je potrebné. To je ale veľká chyba. Uteráky po väčšom množstve aviváže strácajú svoju absorpčnú schopnosť.
 15.  Pravidelne dezinfikujte a vymieňajte hubky na riad. Inak máte na problém zamiesené a je to priamo raj baktérií, ktorý škodí zdraviu.
reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.