Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už žiadne zmrazené ruky od lopatovania! Pozrite, ako elektrické káble môžu ušetriť vaše zimné rána

reklama:
reklama:
odhrabávanie snehu
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Už žiadne zmrazené ruky od lopatovania! Pozrite, ako elektrické káble môžu ušetriť vaše zimné rána Foto: www.freepik.com

Nový spôsob, ako si uľahčiť zimné dni. Elektrické rohože a kabely proti snehu a ľadu! Zabudnite na lopatu a soľ, tu je moderné a ekologické riešenie pre váš domov.

Zimné obdobie často prináša námahu spojenú s odstraňovaním snehu a ľadu z chodníkov a striech. Ale čo keby to šlo aj jednoduchšie? Predstavujeme vám elektrické rohože a kabely, ktoré uľahčia prácu a prinesú pohodlie do vašich domovov.

Elektrické rohože sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú efektívny spôsob, ako udržať prístupové cesty a chodníky bez snehu a ľadu. Tieto rohože sa dajú ľahko položiť a zapojiť do elektrickej zásuvky. Okrem toho, že šetria čas a námahu spojenú s tradičným odstraňovaním snehu, sú aj energeticky úsporné.

Klasické vytápanie vonkajších priestorov pomocou elektrických káblov sa využíva už roky v priemyselných odvetviach. Teraz však našlo uplatnenie aj v domácnostiach. Elektrické káble môžete použiť na ohrev striech, chodníkov, ale aj na ochranu vodovodných potrubí pred zamrznutím. Tento spôsob je obzvlášť užitočný v skleníkoch a zimných záhradách, kde pomáha predchádzať škodám spôsobeným mrazom.

sneh v záhrade
Už žiadne zmrazené ruky od lopatovania! Pozrite, ako elektrické káble môžu ušetriť vaše zimné ránaFoto: www.freepik.com

Jednoduchá forma vonkajšieho vytápania sú topné káble. Vodeodolný dizajn umožňuje ich použitie aj v exteriéroch, či už na rozmrazovanie vodových sudov alebo v skleníkoch. Dokonca aj exotické rastliny môžu vďaka nim bez problémov prezimovať vonku.

Pre okapy existuje špeciálne riešenie v podobe topných káblov. S pridaním termostatu sa vytápanie automaticky prispôsobuje aktuálnej vonkajšej teplote, čo znamená väčšiu úsporu energie.

Samotná inštalácia káblov by mala zohľadňovať ochranu pred poveternostnými vplyvmi a bezpečnostné prvky ako uzemnenie alebo ochranné hranice. Dôležitá je aj správna dĺžka a umiestnenie termostatu.

Navyše, pre väčšie vonkajšie plochy môžete využiť topné rohože. Sú ideálne pre pravidelné plochy a ich instalácia je rýchla a jednoduchá. Rohože sú dostupné v rôznych veľkostiach a umožňujú flexibilnú adaptáciu na konkrétne potreby.

Pri výbere topného systému by ste mali brať do úvahy lokálne klimatické podmienky a typ využívanej plochy. Moderné topné káble a rohože sú efektívne, úsporné a predstavujú ideálne riešenie pre bezproblémovú zimu.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.