Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

VAROVANIE hygienikov! Na trhu sa nachádza nebezpečný vitamín B!

reklama:
reklama:
02.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Počas pandémie koronavírusu sa vo veľkom predávajú vitamíny rôzneho druhu, pretože chceme posilniť svoju imunitu a rovnako sa užívanie vitamínov odporúča aj pri liečbe ochorení COVID-19.

Vo výnimočných prípadoch však môžu výživové doplnky namiesto úžitku viac uškodiť!

Úrad verejného zdravotníctva zaznamenal varovanie prostredníctvom varovania pre potraviny a krmivá (RASFF) v prípade jedného z výživových doplnkov. ,, Ide o ,, PROFIVIT Vitamín B17 amygdalín, kapsuly, výrobca: ProfiVit sro Záhumenná 328/4, 85110, Bratislava, min. trvanlivosť do 11.03.2022, šarža: L110320 „.

V uvedenom výrobku sa nachádza vysoký obsah amygdalínu, ktorý môže u človeka spôsobiť dýchavičnosť, závraty, nevoľnosť, nízky krvný tlak aj poškodenie pečene. V krajných prípadoch môže poškodiť mozog či srdce a viesť ku kóme až smrti. ,, Predmetný nebezpečný výživový doplnok je ponúkaný aj prostredníctvom internetu. V nadväznosti na uvedené odporúčame spotrebiteľom, aby predmetný nebezpečný výživový doplnok nekupovali (ani iné šarže), už zakúpený neužívali, „uvádza sa na oficiálnej stránke úradu.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

reklama:

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.